Reklama

Przechodnie słyszą szczekanie dochodzące z kontenera. Ekipa ratunkowa osłupiała

Kontenery_na_smieci dog-angry
© Christian Wiediger on Unsplash

Słysząc szczekanie psa dochodzące z kontenera założyli, że potrzebuje pomocy i czym prędzej wezwali pomoc. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 10.01.2020, 14:44, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Cała sytuacja miała miejsce w Schwelm. Mieście w zachodniej części Niemiec (Nadrenia północna – Wesfalia). Przechodząc obok kontenera na odzież, grupa znajomych usłyszała popiskiwania i szczeki. Dochodziły z wnętrza. Zszokowani i przestraszeni, natychmiast zadzwonili po Straż Pożarną. 

Długa akcja ratunkowa 

Po przybyciu na miejsce, ekipa strażaków za pomocą specjalnych narzędzi rozcięła wypełniony ubraniami kontener. Następnie zaczęli metodycznie przeszukiwać pozostawione w nim ubrania. Mieli nadzieję, że się nie spóźnili i pies, który popiskiwał, nadal będzie żyć. 

Nieoczekiwane znalezisko 

Kiedy w końcu udał się odnaleźć źródło dźwięku, okazało się, że to … pluszowa zabawka psa na baterię. To jej szczekanie usłyszeli przechodnie! 

Ktoś pozbył się zabawki i wyrzucił ją do kontenera, zapominając wcześniej o usunięciu z niej baterii. Przez to niedopatrzenie, strażacy mieli pełne ręce roboty, a kontener został zniszczony! 

Fałszywy alarm 

Mimo tego, że praca strażaków okazała się niepotrzebna, wszyscy uczestnicy zdarzenia odetchnęli z ulgą, że nie był to jednak żywy psiak, wrzucony do kontenera jak śmieć. Strażacy zabrali zabawkę do swojej placówki, ale co się z nią później stało – nie wiadomo. 

Pamiętajmy, by wyrzucając tego typu zabawki umieszczać je w miejscach do tego przeznaczonych i usuwać wcześniej baterie! 

 

FEUERWEHR RETTET SPIELZEUG-HUND AUS CONTAINER Zu einer außergewöhnlichen Tierrettung ist die Feuerwehr in Schwelm...

Posted by BILD Ruhrgebiet on Saturday, December 21, 2019