Reklama

Widzi, jak jej pies podchodzi do kota. Wstrzymuje oddech i nagrywa całą scenę

Mały _pies_prowadzi_kotka dog-cat-wow
© Youtube.com /Sputnik France

Mały pies wykazuje się naprawdę dużą determinacją. 

Redakcja

Opublikowano 11.01.2020, 16:04, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Taka ulewa, jak ta, która miała miejsce w Teksasie, to prawdziwe zagrożenie. Kiedy zatem Hazel, miks chihuahua, yorka i pudla zobaczyła maleńkiego kotka zupełnie samego, nie mogła pozostawić go na pastwę losu. 

Pies znajduje kotka w potrzebie

Monica, opiekunka Hazel, wypuściła ją z domu tylko na siusiu. Kto chciałby spacerować w takim deszczu? Hazel na chwilę znika, a po chwili wraca z bezpańskim, maleńkim kotkiem. Okazuje się, że Hazel ma misję – zapewnić schronienie swojemu puszystemu przyjacielowi. 

Przez całą drogę, pies dba o to, by kotek się nie zgubił, Odwraca się i patrzy, czy maluch za nim podąża. Kiedy kot myli kierunki, Hazel blokuje mu drogę, by zmusić go do pójścia do domu. 

Macierzyńskie uczucia czy przyjaźń? 

Kiedy już są przed domem, Hazel błagalnie spogląda na swoją opiekunkę, czy ta zaakceptuje kotka. Kiedy widzi przyzwolenie zaprasza go do środka. 

Kotek jest mały i nie potrafi poradzić sobie z progiem drzwi, więc Hazel łapie go za kark jak prawdziwa mama i wciąga do mieszkania. 

Kotek jest bezpieczny 

Monica zaskoczona postawą psa pozwoliła na to, by kot ogrzał się i się wysuszył, a następnie odwiozła go do schroniska dla zwierząt, gdzie dostał nowe imię – Sheba!