Reklama

Okrutny kolumbijski biegacz, podczas wyścigu kopie psa!

Jamie Alejandro kopie psa dog-angry
© Twitter.com/Rock478

Na szczęście kara go nie omija.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 12.01.2020, 15:36, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Podczas biegu Saint Silvester ulicami Neira w Brazylii nagrano sportowca, który kopnął przebiegającego mu drogę psa. Ten biegacz to Jamie Alejandro z Kolumbii. Za jego czyn spotkała go kara – stracił sponsora

Okrutny sportowiec

Na nagraniu zrobionym przez przypadkowego obserwatora biegu widzimy, jak Jamie wraz z dwoma innymi uczestnikami biegu próbuje skręcić, kiedy drogę przebiega mu rusy pies. Kiedy zwierzę jest zaledwie kilka centymetrów od niego, Alejandro silnie go kopie i biegnie dalej. 

Pies wprawdzie faktycznie wszedł biegaczom w drogę, ale tego okrutnego zachowania można było uniknąć i wyraźnie widać na nagraniu, że Alejandro kopie psa specjalnie. 

Pozytywne zachowanie sponsora

Kiedy wideo obiegło media na całym świecie, a wielu oburzonych ludzi zaczęło komentować karygodne zachowanie Alejandro, jego sponsor – firma Under Armour - postanowił wycofać się, ze sponsoringu. Taka decyzja firmy będzie miała bardzo poważne konsekwencje dla kariery biegacza, a nawet może mu ją całkowicie uniemożliwić. 

Twarda decyzja sponsora pokazuje jasno, że takie zachowanie u nikogo nie powinno być tolerowane. Popieramy! 

W odpowiedzi na całą sytuację Alejandro opublikował oświadczenie, w którym pisze „Nie usprawiedliwiam swojego zachowania, ale to był moment euforii podczas biegu. Mam nadzieję zacząć spłacać ten dług wobec bezdomnych zwierząt i pomóc im. I nie będę tego pokazywał w social media”

Ta deklaracja niesie nadzieję, choć jeśli biegacz ma w zwyczaju kopać psy w chwili radości, to raczej nie mamy jej zbyt wiele. Firma Under Armour najwyraźniej również jej nie ma, bo nie zmieniła zdania co do sponsoringu.