Reklama

Kobieta rzuca się na pomoc topiącemu się psu. Wtedy zaczyna się koszmar

River Trent dog-sad
© Shutterstock/ River Trent

Dla Jane Harper dzień, w którym weszła do rzeki, by pomóc topiącemu się psu, stał się najbardziej emocjonalnym dniem w życiu. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 15.01.2020, 21:36, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Jane Harper wyszła ze swoimi psami i przyjaciółką na spacer na brzeg rzeki Trent w środkowej Anglii. W pewnym momencie zauważyła, że po powierzchni jeziora dryfuje duży pies. Była przekonana, że jest martwy. 

Pies z kamieniem u szyi 

W pewnym momencie leżący na wodzie owczarek belgijski mrugnął. Dla Jane to był sygnał, że zwierzę jeszcze żyje. Niewiele myśląc, wskoczyła do wody. 

„Byłam przekonana, że porwał ją prąd wody, ale kiedy próbowałam ją podnieść, by wyciągnąć z wody, okazało się, że nie mogę jej ruszyć. Woda była bardzo zamulona i w pierwszej chwili nie zauważyłam kamienia u jej szyi. To był koszmar.” – relacjonuje Jane. 

Okazało się, że ktoś wrzucił psa do rzeki i uwiązał jej u szyi ogromny głaz. Prawdopodobnie prąd rzeki nieco go przeniósł i dzięki temu, że głaz zaczepił się o próg rzeki, suczka była w stanie oprzeć na nim pysk i oddychać. Całe jej ciało było jednak w wodzie. 

Pomoc innych psiarzy 

W końcu Jane udało się uwolnić psa i wyciągnąć go na brzeg. W tym czasie nadszedł inny spacerowicz z psem, który ściągnął kurtkę i opatulili psa, który był całkowicie przemarznięty. Po chwili nadbiegła inna osoba z ręcznikami. Zawiadomiono odpowiednie służby. 

„Suczka była całkowicie przemarznięta. Byliśmy przekonani, że nie przeżyje. To było bardzo emocjonalne.” – opisuje BBC News Jane. 

Właściciele z zarzutami 

Pies został w 2010 roku zaczipowany, dlatego udało się uzyskać dane na temat jego właścicieli. Dwoje opiekunów Belli – 31.letnia kobieta i 32.letni mężczyzna są przesłuchiwani przez policję Nottinghamshire. Grozi im surowa kara za znęcanie się nad zwierzętami. 

 

"Adrenaline just kicked in and I had to get her out." Jane Harper waded into the River Trent after she and a friend spotted Bella in the water ?

Posted by BBC East Midlands on Tuesday, January 7, 2020