Reklama

Bloodhound biegnie w kierunku rzeki. 45 minut później wszyscy wstrzymują oddech

Pies_sw_Huberta_ratownik dog-happy
© Facebook.com/DOG Evasion

Ten pies, który specjalizuje się w poszukiwaniu osób zaginionych ma niezwykły talent. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 19.01.2020, 11:10, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:18

Jupiter to pies rasy bloodhound (pies św. Huberta). Ma 4 lata I wraz ze swoim opiekunem (Bruno Mourier) należy do drużyny Gard. 

Nie tak dawno temu, Jupiter osiągnął niezwykły sukces. Odnalazł w zaledwie 45 minut zaginioną, starszą osobę, która była w potencjalnym niebezpieczeństwie! Zaginioną osobą był André Bergonzi, sześćdzięsięciolatek, który cierpi na zaburzenia pamięci. 

Mężczyzna wyszedł z domu około 17:00 kupić papierosy i już nie wrócił. Poszukiwania tradycyjnymi metodami nie przynosiły rezultatów. Dwa dni później powiadomiono brygadę, w której służy Jupiter. 

45 minut by uratować człowieka! 

Po powąchaniu przedmiotu należącego do zaginionego, pies poprowadził funkcjonariuszy prosto, niemalże jak po sznurku, do pobliskiej rzeki. Okazało się, że mężczyzna upadł na plecy i nie był już w stanie się podnieść. Przez cały czas, prawie 48 godzin, leżał zaledwie 30 cm od lodowatej wody. W stanie zaawansowanej hipotermii trafił do szpitala. 

Jupiter ma na koncie ponad 300 interwencji i około 30 uratowanych osób. To prawdziwy psi bohater! 
 

 

https://france3-regions.francetvinfo.fr/occitanie/gard/nimes/jupiter-chien-renifleur-originaire-du-gard-sauve-vie-personne-agee-disparue-plusieurs-jours-1755079.html

Posted by DOG Evasion on Tuesday, November 26, 2019