Reklama

Jechał samochodem, kiedy zauważył, że jadący przed nim kierowca zaczyna robić coś absolutnie potwornego

Koty_na_poboczu_drogi cat-angry © Facebook.com / Joanna Size

Nieludzkie zachowanie człowieka zostało na szczęście sfotografowane. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Około 20 kotów zostało wyrzuconych w niedzielną noc z busa na środku drogi. Dzięki podjętej szybko akcji ratunkowej część zwierząt udało się uratować. 

Przejeżdżającego drogą przez Imielno busa, z którego ktoś wyrzucił na ulicę koty, zauważył jadący z naprzeciwka pojazd. Kierowca zareagował błyskawicznie. Zapisał numeru rejestracyjne pojazdu i zrobił zdjęcia. Zapowiedział, że zgłasza sprawę na policję. 

Powiadomiono Fundację ALS. Mimo późnych godzin nocnych na miejsce pojechały dwie osoby, by spróbować złapać koty, które przerażone powchodziły na drzewa lub ukryły się w krzakach. Miejsce, w którym porzucono koty, stwarzało realne zagrożenie ich życia. Tuż po całym zdarzeniu jeden z kotów wpadł pod samochód. 

W social mediach udostępniono apel o pomoc w odławianiu kotów. Pojawili się też strażacy z OSP w Słupcy wraz z wozem z wysięgnikiem. Do godziny 3:30 nad ranem udało się odłowić pięć kotów. Trzy zwierzaki w tym czasie straciły życie na drodze. 

Policja potwierdziła, że sprawdza zdarzenia zgłosił się już na komisariat, ale nie wiadomo, jakie kroki zostaną podjęte w tej sprawie. Policja ustala zeznania. 
 

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz