Reklama

Pies tropiący biegnie w kierunku rzeki. 45 minut później wszystko staje się jasne!

Pies tropiący Jupiter dog-wow © Groupe cynophile du Gard

Czteroletni bloodhound Jupiter ma niezwykły talent. Pies specjalizuje się w poszukiwaniu zaginionych osób. Kilka dni temu wraz ze swoim opiekunem komendantem Brunem Mourierem brał udział w mrożącej krew w żyłach akcji ratunkowej…

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 06.02.2020, 10:00, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

 

Jak donosi francuska telewizja France 3 Occitanie, dzielny czworonóg dokonał wielkiego wyczynu. Zaledwie w 45 minut udało mu się odnaleźć zaginionego 60-letniego mężczyznę z miejscowości Breil-sur-Roya w południowo-wschodniej Francji. 

Cierpiący na zaburzenia pamięci mężczyzna zaginął 19 listopada ubiegłego roku około godziny 19ej.

60-latek tylko wyszedł kupić papierosy, jednak ślad po nim zaginął. 

Trop prowadzi do rzeki

Policja niezwłocznie podjęła akcję ratowniczą, jednak poszukiwania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Następnego ranka o ósmej rano wezwano dodatkową pomoc, w tym specjalizującego się w poszukiwaniu zaginionych osób psa o imieniu Jupiter. 

Najpierw bloodhound powąchał przedmioty zaginionej osoby, po czym zabrał się do pracy. Po zaledwie 45 minutach pies ruszył w kierunku rzeki. Tam nieopodal domu spokojnej starości ratownicy z komendantem Mourierem na czele odnaleźli zaginionego André Bergonziego.

Poznaj rasę bloodhound

Wiele wskazuje na to, że mężczyzna upadł na plecy i nie był w stanie się podnieść. Przez blisko 48 godzin przebywał w lodowatej wodzie. 60-latek w stanie zaawansowanej hipotermii został przewieziony do szpitala. 

Wracając do Jupitera, ma on na swoim koncie blisko 300 akcji ratunkowych i 30 odnalezionych osób i na tym się nie skończy. Co więcej, takich psów jak Jupiter jest we Francji jedynie 15!

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz