Reklama

Nigdy nie zostawiaj psa pod sklepem: zobacz, co może się stać!

Pies_pod_sklepem_atakowany_gazem dog-angry
© Facebook.com/Danuta Piotrowicz Kowalska

Do skandalicznego zdarzenia doszło wczoraj w Poznaniu. Pamiętaj - pozostawionemu nawet na chwilę bez opieki psu może grozić niebezpieczeństwo!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 16.01.2020, 13:40, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Właściciel chcąc zrobić zakupy w osiedlowym sklepie w Poznaniu zostawił przed nim psa, którego przywiązał do barierki. 

W pewnym momencie, do psa podszedł obcy człowiek i bez żadnego powodu spryskał go gazem pieprzowym. Pies nie był agresywny, nie szczekał, nie zwracał na siebie uwagi.

Zwyrodnialec zrobił to najwyraźniej dla zabawy. 

Na szczęście monitoring sklepu zarejestrował całe zdarzenie i opiekunowi psa udało się uzyskać nagranie. Umieścił je w internecie, z prośbą o pomoc w identyfikacji sprawcy. W ciągu niecałej doby, video uzyskało ponad 1,6 wyświetleń. 

Jak udało się nam ustalić na podstawie ponad 2 tys. komentarzy zamieszczonych pod filmikiem, udało się już zidentyfikować sprawcę. Znane jest jego imię i fotografia. 

Stan psa 

Pies niestety jest w złym stanie. Jego oczy nie reagują na światło. Nie wiadomo na razie, czy porażenie wzroku ustąpi, czy też pies straci wzrok. 

Pozostawianie psa pod sklepem - nigdy tego nie rób! 

Warto pamiętać, że w niektórych miastach (np. w Katowicach) pozostawianie psa bez dozoru (nawet jeśli jest przypięty) nie jest dozwolone. Taka sytuacja jest tez zawsze potencjalnie niebezpieczna dla czworonoga, bo może dojść zarówno do takiej sytuacji jak w Poznaniu, pies może zostać skradziony bądź stać się ofiarą wypadku.