Reklama

Owczarek belgijski chce zostać psem opiekunem, ale ma trudność by okiełznać swój temperament (VIDEO)

Owczarek_belgijski_ciagnie_osobe_na_wozku dog-happy © Youtube.com /MabeinAmerica

Ten piesek ma dużo chęci, ale trening naprawdę mu nie idzie…

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 01.03.2020, 13:11, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Bycie psem opiekunem osoby niepełnosprawnej wymaga, by pies był ekstremalnie spokojny i stabilny emocjonalnie. Nie może wykazywać oznak niepokoju, agresji ani nie być psem nadaktywnym. 

Musi umieć chodzić na smyczy bez ciągnięcia i szarpania. Musi tez być w stanie ignorować wszelkie rozpraszacze, które mogą się pojawić dookoła. 

Ryker, owczarek belgijski z Louisville w Kentucky w USA, nie jest w stanie zdać żadnego z testów. Kiedy prowadzi osobę używającą balkoniku, zaczyna podgryzać nakładki nałożone na nóżki urządzenia. Kiedy prowadzi wózek inwalidzki, rozprasza go byle piłka i to do tego stopnia, że jest w stanie wywrócić wózek wraz z siedzącą na nim osobą. Kiedy ma przynieść butelkę wody, demoluje stolik, a wodę rozlewa po drodze. A kiedy otwiera lodówkę, tak cieszy go sznurek, którym otwiera drzwi, że ciągnąć za niego wysuwa lodówkę na środek kuchni

Nie można jednak odmówić mu zapału i zaangażowania i za to dostaje od nas i od wszystkich kilkudziesięciu tysięcy osób, które oglądały już jego zmagania piątkę z plusem! 

Sami zobaczcie! Tylko uwaga, możecie popłakać się ze śmiechu! 

Obecnie Ryker, któremu nie udało się zostać opiekunem, szkoli się na psa specjalizującego się w tropieniu materiałów wybuchowych. 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz