Reklama

Dzięki tej starszej pani psy ze schroniska nie będą już marzły. Jej gest złapie Was za serce!

Starsza kobieta pomaga psom dog-happy © Instagram - DogsTrust

Pracownicy schronisk dla zwierząt robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić swoim podopiecznym jak najlepszą opiekę. Dlatego każda pomoc ludzi dobrych woli jest na wagę złota. Właśnie do takich osób należy 89-letnia Maisie Green, której gest poruszył cały świat.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Maisie mieszka w Wielkiej Brytanii i nad życie kocha czworonogi. Kobieta postanowiła samodzielnie zrobić koce dla psów, aby zwierzęta nie marzły w zimowe wieczory. Do tej pory wydziergała ich już 450!

Wszystko zaczęło się od apelu Dogs Trust. Organizacja poprosiła wszystkich miłośników zwierząt o pomoc w wykonaniu sweterków oraz koców dla podopiecznych.

„Każdy, kto chciałby pomóc naszym podopiecznym, może udziergać mu na drutach sweterek lub kocyk. Nasze pieski będą za to wdzięczne” – napisali przestawiciele Dogs Trust na swojej stronie.

Piękny gest

89-latka nie zamierzała siedzieć bezczynnie i natychmiast pozytywnie odpowiedziała na prośbę organizacji. Gest starszej kobiety, która zrobiła na drutach aż 450 kocyków, do głębi poruszył ludzi.  

„Uwielbiam robić na drutach, a ta inicjatywa była super pomysłem. Cieszę się, że chociaż w jakiś sposób mogłam pomóc tym pieskom” – przyznała Maisie. „Zazwyczaj robię na drutach w czasie oglądania telewizji. Zrobienie jednego koca zajmuje mi około 3 dni” – dodała. 

To nie pierwszy raz, kiedy kobieta włączyła się do akcji. 89-latka pomaga podopiecznym schronisk już od trzech lat. Trzy razy w roku kobieta przekazuje psom wykonane przez siebie kocyki. W dowiezieniu ich do schroniska pomaga jej rodzina

„Jesteśmy bardzo wdzięczni Maisie za jej wsparcie. W czasie chłodnych miesięcy nasze psy uwielbiają tulić się do ciepłych kocyków. Jest im znacznie przytulniej” – powiedział założyciel Dogs Trust.

Chylimy czoła przed Maisie! Obie więcej takich ludzi jak ona.

Jeśli chciałbyś adoptować psa lub kota ze schroniska, ale nie wiesz od czego zacząć, zajrzyj do naszej ogólnopolskiej wyszukiwarki adopcyjnej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dogs Trust ?? (@dogstrust) on

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz