Reklama

W Dniu Babci, pamiętajmy też o psich i kocich seniorach

Pies i kot dog-cat-serious © iStock

Dzień Babci to wspaniała okazja do okazania naszej miłości i troski ukochanej babci. W tym niezwykłym dniu warto też pamiętać o psach i kotach, które ze względu na swój sędziwy wiek odchodzą w zapomnienie.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Postanowiliśmy wykorzystać tę jedyną w roku okazję i przedstawić kilku uroczych psich i kocich seniorów, którzy cierpliwie czekają na adopcję.

Przedstawiamy kilku kocich seniorów:

Stefka

Stefka to urocza 17-letnia kotka, która potrzebuje domu. Jest wysterylizowana i bez najmniejszych problemów korzysta korzystam z kuwety. Nie niszczy mebli i chętnie używa drapaka. Kotka przebywa obecnie w schronisku w Lęborku, dlatego szuka domu w Trójmieście lub jego okolicach.

Calinka

Ta 10-letnia kotka wiele już przeszła w swoim życiu. Gdy miała zaledwie kilka miesięcy, ucięto jej łapkę. Trafiła pod opiekę starszej kobiety, która troskliwie się nią zajęła. Niestety po 9 latach, ze względu na trudną sytuację rodzinną swojej opiekunki, trafiła do schroniska w Glinojecku. Calinka, mimo swojej niepełnosprawności, świetnie sobie radzi

Pojta

Pojta to 14-letnia kotka, która obecnie czeka na adopcję w domu tymczasowym w Swarzewie. Kotka przez wiele lat wydawała na świat potomstwo. Za każdym razem zgłaszano nowo narodzone kocięta i je zabierano. Zwierzę doznało przez to wiele bólu fizycznego i psychicznego. Dopiero po wielu latach, Pojta została wysterylizowana i pozwolono jej zostać z małymi. 

Odessa

Ta 13-letnia kotka miała wyjątkowo ciężkie życie. Przez wiele lat tułała się po ogródkach działkowych, gdzie niejednokrotnie została pobita. W wyniku tych urazów ma problemy z chodzeniem i jest leczona neurologicznie. Mimo problemów zdrowotnych, jest bardzo spokojna i opiekuńcza w stosunku do innych kotów. Nie boi się psów i lubi towarzystwo ludzi. 

A teraz czas na sędziwe pieski: 

Figo

Figo mimo tego, że ma już 16 lat jest pełen chęci do życia. Choć boryka się z problemami zdrowotnymi, jest bardzo grzeczny, przyjazny i miły. Piesek bardzo lubi pieszczoty i towarzystwo ludzi. Chętnie wychodzi na spacery. Figo przebywa w warszawskim schronisku Na Paluchu i cierpliwie czeka na kogoś, kto przyjmie go pod swój dach, gdzie będzie mógł cieszyć się zasłużoną emeryturą

Ata

Ata to 13-letnia piękna duża, czarna suczka z chorym sercem. Jest mądra, inteligentna, wrażliwa i sprytna. Wiele długich lat spędziła w schronisku, gdzie nauczyła się wszystkiego. Ata jest bardzo przyjaźnie nastawiona do ludzi. Lubi spacery i pieszczoty. Jazda samochodem i kąpiele to dla niej czysta przyjemność. Suczka marzy o kochającym domu, najlepiej w okolicach Warszawy, gdzie mogłaby w końcu odpocząć. 

Frodo 

Jeśli szukacie wesołego i chętnego do zabawy czworonożnego przyjaciela to najwyższy czas poznać Frodo! Mimo, że ma już 13 lat, wprost tryska energią.  Frodo uwielbia spacery, kontakt z człowiekiem i smakołyki. Chętnie wykonuje komendy, nawet nieproszony, bo ma nadzieję na jakiś przysmak. Pies szybko przystosowuje się do nowych warunków i nowych miejsc.

Zuza

Historia 14-letniej jamniczki suczki zwyczajnie łapie za serce. Kiedy ukochana pani Zuzy zachorowała i nie mogła się już nią dłużej opiekować, suczka straciła dach nad głową. Zuza z kochającego domu trafiłała prosto do schroniska. To prawdziwy szok dla psa! Suczka jest spokojna i grzeczna.  Dobrze dogaduje się z innymi psami, lubi spacery i nie stroni od kontaktu z ludźmi. Obecnie czeka na nowy kochający dom. 

To tylko niektóre historie kocich i psich seniorów. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o sędziwych czworonogach, które czekają na nowych kochających właścicieli, koniecznie sprawdźcie naszą wyszukiwarkę adopcyjną!.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz