Reklama

Nieznany hodowca od tygodni podrzuca chore rasowe kocięta. Schronisko wpada na trop!

Mały brytyjczyk. cat-serious
© Shutterstock

Od grudnia ubiegłego roku w schronisku Stadtallendorf sukcesywnie przybywa kotów rasy brytyjskiej. Zwierzęta są w bardzo ciężkim stanie. Wciąż nie wiadomo, jaka jest historia porzuconych czworonogów.

Redakcja

Opublikowano 22.01.2020, 19:11, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:54

Rasowe znalezisko

W Sylwestra do schroniska Stadtallendorf w niemieckiej Hesji trafił samiec krótkowłosego brytyjczyka. Pracownicy placówki byli zaskoczeni, gdyż zwierzę nie było wykastrowane, nie miało mikroczipa ani żadnych innych znaków identyfikacyjnych. Ponadto kot był w bardzo złym stanie, odwodniony i wychudzony. Został natychmiast hospitalizowany.

Niedługo później znaleziono jeszcze dwa inne brytyjczyki, krótkowłosego i długowłosego. Jeden z kotków był w tak złym stanie, że niestety zmarł w trakcie hospitalizacji.

Trzeba przyznać, że wolnożyjące rasowe koty to sytuacja niezbyt typowa. Znalezisko stało się więc zagadką, do której rozwiązania zaangażowała się również policja.

Nielegalna hodowla?

Ostatnie „znaleziska” w Stadtallendorf to tylko część długiego łańcucha przestępstw. W ostatnim czasie znaleziono w sumie kilkanaście porzuconych rasowych kotów.

Obrońcy praw zwierząt oraz policja podejrzewają, że w okolicy Stadtallendorf znajduje się nielegalna hodowla kotów rasy brytyjskiej. Policjanci uważają, że sprawcą kociego nieszczęścia jest tajemniczy hodowca z powiatu Marburg-Biedenkopf. Potwierdzają to też wstępne dochodzenia jednostki z powiatu Schwalm-Eder.

 

01.01.2020 Leider hat er es nicht geschafft und ist noch am Silvesterabend gestorben. Ruhe sanft,...

Posted by Tierheim Cappel in Marburg on Tuesday, December 31, 2019

Miejcie oczy szeroko otwarte

Pracownicy schroniska w Stadtallendorf proszą na Facebooku, by mieszkańcy mieli oczy szeroko otwarte. Zwierzęta mogą się chować na przykład w szopach ogrodowych albo w piwnicach. Obrońcy zwierząt podejrzewają, że w okolicy znajduje się więcej porzuconych z hodowli zwierząt, możliwe, że również innych ras. Koty mogą być w bardzo ciężkim stanie, zwłaszcza, że nie są nauczone życia na wolności, szczególnie w tak niskich temperaturach.

 

Liebe Tierfreunde in Stadtallendorf und alle, die Bekannte in Stadtallendorf haben: Nachdem innerhalb kurzer Zeit drei...

Posted by Tierheim Cappel in Marburg on Thursday, January 2, 2020

W akcji ratowniczej biorą też udział nasze koleżanki i koledzy z niemieckojęzycznego portalu Wamiz. Mamy nadzieję, że sprawa niedługo się wyjaśni.