Reklama

Poznajcie Oliwkę „Szalone Oko” – ten kociak skradnie Wasze serca!

kot Oliwka cat-happy © https://www.instagram.com/crazy_eyes_olive/

Bura pręgowana koteczka, sama i bezbronna, porzucona, cała w żywicy – i do tego z „dziwnymi” oczami, patrzącymi w różnych kierunkach. Nie miała łatwego startu w życiu, ale na szczęście znalazła kochającego Człowieka – i dziś jest dumną domową pieszczochą oraz gwiazdą Instagrama!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Niełatwy start

Nie każdy kot ma to szczęście, że od małego otoczony jest ciepłem i opieką. Niektóre mają bardzo trudny start – i część tego startu nie przeżywa. Mała bura kotka umorusana żywicą zwróciła na szczęście uwagę Michelle Traynor. Jak przyznaje sama Michelle, kotka miała szczęście, że przeżyła. I dodaje: „Po wielu kąpielach oraz leczeniu Olive była nareszcie gotowa, żeby zabrać ją do domu”. Kotka mieszka teraz z opiekunką w Nowym Jorku.

Kotka otrzymała imię Olive, ale z czasem również przezwisko – „Crazy Eyes”, czyli „Szalone Oczy”. Od urodzenia Olive cierpi na wadę gałek ocznych – jej źrenice są skierowane w różne strony; nie jest to typowy zez. Okazało się jednak, że coś, co niektórzy mogą uznawać za „defekt”, w rzeczywistości potrafi podbić serca!

Szalonooka gwiazda

Niezwykłe oczy uczyniły z Olive gwiazdę Instagrama – jej pyszczek ma bowiem wyjątkowy, uroczy wyraz, mieszaninę słodkiego zdziwienia, niedowierzania i zadziorności. Fani Olive pytają niekiedy Michelle, czy kotka nie ma problemów ze wzrokiem. Opiekunka odpowiada:

„[Olive] widzi naprawdę dobrze pomimo specyfiki swoich oczu. Natomiast ma również nie do końca rozwiniętą szczękę, co wywołało u niej wadę zgryzu”.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o tym, co komunikują oczy kota, zajrzyj tutaj.

Na profilu Olive na Instagramie wyjaśnione jest zresztą, że kotka „widzi dobrze, i jest królową drzemek” („sees just fine, nap queen”). Olive bywa nieśmiała, ale potrafi się przełamać i pięknie pozuje. A kiedy nie pozuje, rozpiera ją energia… do czasu, aż zakopie się pod kocykami. Olive dorobiła się na Instagramie 153 tys. obserwujących. Trudno się w końcu oprzeć temu niesamowitemu spojrzeniu!

Jeśli Ty też chciałabyś adoptować kota, koniecznie zajrzyj do naszej ogólnopolskiej wyszukiwarki adopcyjnej

Źródło: coleandmarmalade.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Olive (@crazy_eyes_olive) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Olive (@crazy_eyes_olive) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Olive (@crazy_eyes_olive) on

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz