Reklama

Mimo, że w pożarze stracili wszystko, ten golden retriever odnalazł to, za czym tak bardzo tęsknił

OJ i jego znalezisko dog-wow © Twitter - WeRateDogs

Tragiczne pożary, które przez ostatnie miesiące trawiły australijskie lasy, nie ominęły też mieszkańców tego kontynentu. Bardzo boleśnie przekonali się o tym państwo Zagami z miasta Wairewa, którzy stracili cały dobytek. Kiedy wrócili, aby sprawdzić, co przetrwało, ich pies odnalazł w zgliszczach coś niezwykłego.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kiedy państwo Zagami zdewastowani tym, co zobaczyli oceniali straty, ich pies OJ spokojnie spacerował po zgliszczach. Nagle odnalazł coś za czym bardzo tęsknił, swoją ukochaną zabawkę. 

OJ i jego zabawka 

Szalejące pożary sprawiły, że mieszkańcy południowo-wschodniej części Australii musieli zostać ewakuowani. Kiedy sytuacja się uspokoiła, rodziny mogły wrócić do swoich domów. Niestety, ogień strawił cały dobytek państwa Zagami. Przynajmniej, tak wydawało się na pierwszy rzut oka

Ich golden retriever nie zamierzał się poddawać. Udało mu się odszukać ulubionego pluszowego królika. Poruszające zdjęcie psa z ukochaną maskotką na tle strawionego pożarem farmy uchwycone przez 7News Melbourne, viralowo obiegło internet

Poznaj rasę: golden retriever

Siła nadziei 

Pod postem ze zdjęciami OJ’a użytkownicy podkreślali potrzebę dzielenia się takimi pozytywnymi historiami w tym trudnym dla wszsytkich czasie. Niektórzy internauci proponowali, by stworzyć specjalną stronę z darowiznami dla rodziny Zagami, aby ci mogli odbudować swój dom. Poza zabawką, tragiczny pożar przetrwała również suknia ślubna Katie Zagami. 

Lokalne media donoszą, że dom rodziny Zagami był jednym z 11 zniszczonych w Wairewa. Na szczęście, mieszkańców szybko ewakuowano, dzięki temu obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Bilans

Choć pożary w Australii ustały, to bilans strat nie napawa optymizmem. Według dotychczasowych doniesień pożar spowodował śmierć 29 osób i aż miliarda zwierząt. Wiele osób straciło też dach nad głową.

Przeczytaj również: Pies dzieli się ze spragnionym koalą miską wody. Ich spotkanie wzrusza do łez

Źródło: thedodo.com

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz