Reklama

Z mieszkania dochodzi przeraźliwe wycie. Kiedy sąsiedzi dostają się do środka, zastają potworny widok

Porzucona suczka w rękach wolontariuszy dog-angry © Shutterstock

Do tej skandalicznej sytuacji doszło w Żarowie na Dolnym Śląsku. Sprawa wyszła na jaw, kiedy z mieszkania mężczyzny zaczęło dobiegać przeraźliwe wycie.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

do tego zdarzenia doszło w styczniu dwa lata temu. Zaniepokojeni sąsiedzi natychmiast poinformowali rodzinę mężczyzny. Po wejściu do mieszkania okazało się, że właściciel, który ponad tydzień wczeniej wyjechał do Niemiec, zostawiał w domu psa! Suczka była wychudzona i chora. Zwierzę nie miało nic do jedzenia ani picia. 

Pilna operacja 

Suczka trafiła do Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt i umieszczona w klinice weterynaryjnej. Poza silnym wychudzeniem, czworonóg cierpi na ropne zapalenie uszu i oka. Dodatkowo z dróg rodnych wycieka jej ropa - lekarze podejrzewają ropomacicze, dlatego konieczna jest natychmiastowa operacja.

Inspektorat zorganizował zbiórkę na leczenie chorej suczki. Koszty leczenia zostały wycenione na około 1000 zł. Każdy, kto chce pomóc, może wesprzeć leczenie suczki na stronie Ratujemy Zwierzaki

Chęć do życia

Mimo traumatycznych przeżyć suczka nie straciła chęci do życia i nie stroni od kontaktu z człowiekiem. “Po zabiegu będziemy szukać wspaniałej suczce nowego, kochającego domu" - mówią wolontariusze Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Wracając do bezdusznego właściciela, grożą mu trzy lata więzienia.   

Suczce życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! 

Źródło: o2.pl

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz