Reklama

Owczarek niemiecki po świętach trafia do weterynarza. To, co wykryło prześwietlenie, nie mieści się w głowie

X-ray_pies_połknął _lampki dog-sad © Facebook.com / iradio

Owczarek niemiecki po świętach zaczął źle się czuć. Ale tego, co znaleziono w jego żołądku nikt się nie spodziewał!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Święta już dawno za nami, ale niektórym nadal odbijają się czkawką. Opiekunka 8-letniego owczarka niemieckiego o imieniu Benji tych świąt długo nie zapomni.

Benji źle się czuje

Dwa lata temu, tuż przed świętami, kiedy Olivia Mullen była jeszcze w pracy, zadzwoniła do niej jej matka mówiąc, że martwi się, bo owczarek niemiecki Benji kiepsko wygląda, a jednocześnie ona nie może znaleźć nigdzie lampek na choinkę, które przygotowała do ubrania drzewka.  

Poznaj rasę owczarek niemiecki.

W ferworze świątecznych przygotowań łatwo coś przeoczyć, ale to był przewód o długości 80 cm! Czyżby pies go zjadł? 

Olivia szybko wróciła do domu i pojechała z psem do weterynarza. Wykonali prześwietlenie, a w żołądku psa znaleźli świąteczną zgubę – lampki choinkowe. Pies połknął je w całości! 

Olivia była podwójnie zdziwiona, bo Benji jak dotąd nigdy nie wykazywał zainteresowania konsumpcją obiektów typu kapcie czy zabawki. Co go podkusiło, by zjadać lampki choinkowe?!?

Weterynarz David Owen, który prowadzi pogotowie dla zwierząt w Manchester, wyjaśnił: „błyszczące lampki choinkowe mogą być niezwykle atrakcyjne dla psów czy kotów. Niestety, jak każdy sznurek, są bardzo niebezpieczne, jeśli się je połknie”. 

„W weterynaryjnym żargonie nazywamy to liniowym ciałem obcym. Taki obiekt może zaczepić się w żołądku i nie mogąc przejść przez jelita, przecinać tkankę niczym drut do krojenia sera. " - podkreślił. 

Benji na operacji 

Pies musiał zostać poddany operacji, by było możliwie usunięcie lampek. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem i Benji wrócił na święta do domu. 

 

100% still a good boy ?

Posted by iRadio on Sunday, December 22, 2019
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz