Reklama

Owczarek niemiecki źle się poczuł. Kiedy zrobili mu prześwietlenie, weterynarz złapał się za głowę!

X-ray_pies_połknął _lampki dog-sad
© Facebook.com / iradio

Wszyscy byli w szoku, kiedy zorientowali się, co pies ma w żołądku.
 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 27.01.2020, 13:49, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:18

Święta już dawno za nami, ale niektórym nadal odbijają się czkawką. Opiekunka 8-letniego owczarka niemieckiego o imieniu Benji tych świąt długo nie zapomni.

Poznaj rasę owczarek niemiecki.

Benji źle się czuje

Tuż przed świętami, kiedy Olivia Mullen była jeszcze w pracy, zadzwoniła do niej jej matka mówiąc, że martwi się, bo Benji kiepsko wygląda, a jednocześnie ona nie może znaleźć nigdzie lampek na choinkę, które przygotowała do ubrania drzewka.  

W ferworze świątecznych przygotowań łatwo coś przeoczyć, ale to był przewód o długości 80 cm! Czyżby pies go zjadł? 

Olivia szybko wróciła do domu i pojechała z psem do weterynarza. Wykonali prześwietlenie, a w żołądku psa znaleźli świąteczną zgubę – lampki choinkowe. Pies połknął je w całości! 

Olivia była podwójnie zdziwiona, bo Benji jak dotąd nigdy nie wykazywał zainteresowania konsumpcją obiektów typu kapcie czy zabawki. Co go podkusiło, by zjadać lampki choinkowe?!?

Weterynarz David Owen, który prowadzi pogotowie dla zwierząt w Manchester, wyjaśnił: „błyszczące lampki choinkowe mogą być niezwykle atrakcyjne dla psów czy kotów. Niestety, jak każdy sznurek, są bardzo niebezpieczne, jeśli się je połknie”. 

„W weterynaryjnym żargonie nazywamy to liniowym ciałem obcym. Taki obiekt może zaczepić się w żołądku i nie mogąc przejść przez jelita, przecinać tkankę niczym drut do krojenia sera. " - podkreślił. 

Benji na operacji 

Pies musiał zostać poddany operacji, by było możliwie usunięcie lampek. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem i Benji wrócił na święta do domu. 

 

100% still a good boy ?

Posted by iRadio on Sunday, December 22, 2019