Reklama

Bezdomna kotka pojawia się na ganku i nie chce odejść. Kilka dni później dzieje się coś, czego nikt się nie spodziewał!

ciężarna kotka cat-wow © @imgur.com/EnigmaWearingHeels

Wiele osób wybiera kota do adopcji w schronisku lub fundacji, inni z kolei znajdują zwierzątko przypadkiem i decydują się na przygarnięcie go do siebie. Czasem jednak kot nie czeka, lecz sam decyduje, że się po prostu wprowadza. 

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 28.01.2020, 14:23, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Ruda kotka wybiera dom

Czasem my wybieramy kota, czasem – kot wybiera nas. Tak właśnie zrobiła ruda kotka, która pewnego dnia pojawiła się na ganku domu Rachel. Kobieta, zaciekawiona małym gościem, uchyliła drzwi, aby zobaczyć, co to za kot. Zwierzak jednak nie czekał i nie bawił się w konwenanse, lecz natychmiast wbiegł do środka. Kotka szybko rozejrzała się po domu i domownikach – i już wiedziała, że znalazła swoje miejsce.

Domownikom nie pozostało nic, jak tylko zaakceptować koci wybór i podać głodnemu zwierzakowi miskę pełną jedzenia. Rezolutna kotka otrzymała imię Boots. Okazało się jednak, że nie przybyła sama…

Zapobiegliwa mama

Rachel zwróciła uwagę, że kotka bardzo dużo je. Nawet jak na głodnego kota. Gdy Boots położyła się i obróciła na grzbiet, wszystko stało się jasne – kotka była w ciąży i przezornie wybrała sobie przytulny dom z przychylnymi ludźmi na lokum dla swojej rodziny!

Rachel zabrała Boots do lecznicy weterynaryjnej. Kotka okazała się bardzo spokojna podczas badania. Grzecznie położyła się na wadze – Rachel przyznała, że „nigdy nie widziała słodszego, delikatniejszego kota”.

Weterynarz oznajmił, że należy spodziewać się czworga lub nawet pięciorga kociąt. Okazało się, że mimo wszystko nie doliczył się wszystkich maluchów na USG… W dniu porodu na świat przyszło siedem kociaków – sześć rudych i jeden biały.

Rachel, widząc siedmioro kociąt, przypomniała sobie bajkę o Królewnie Śnieżce. Od tej pory kocia rodzina znana jest w okolicy jako Królewna Boots i jej siedem krasnoludków.

Jeśli ty też chciałbyś adoptować kota, zajrzyj do naszej wyszukiwarki adopcyjnej, gdzie znajdziesz ogłoszenia z całej Polski!

Źródło: iHeartCats.com
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz