Reklama

Policjanci wpadli na nietypowy pomysł, aby pomóc zwierzakom ze schronisk

Zwierzęta ze schroniska w Muncie, Indiana. dog-cat-happy © Facebook @MuncieAnimalShelter

Każdy, kto kiedykolwiek dostał mandat za złe parkowanie, wie, jak to boli. Policja w Muncie w Indianie (USA) wpadła na pomysł, który sprawia, że opłacanie kary jest zdecydowanie mniej bolesne.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Wspaniałomyślna policja

Policja w Muncie w Indianie pozwoliła płacić kierowcom za parking i mandaty, przekazując darowiznę na rzecz schroniska dla zwierząt Muncie Animal Care & Services.

Pomysł pojawił się po wizycie policji w schronisku. Policjanci zdali sobie sprawę, jak duży problem ma placówka z uzupełnianiem zapasów żywności dla porzuconych zwierząt. Wpadli więc na pomysł, że w wybranych dniach wszystkie osoby, które zalegają z opłatami za parking, mają okazję być zwolnione z kary, jeśli w odpowiednim czasie przekażą darowiznę pieniężną lub karmę na rzecz potrzebujących zwierząt.

Program objął osoby, które jednorazowo nie opłaciły biletów parkingowych oraz tych, którzy naruszyli już prawo wielokrotnym unikaniem kary za nieopłacony parking. Nie obejmował jedynie wykroczeń, które były procedowane na drodze sądowej.

Pomysł policji z Muncie okazał się ogromnym sukcesem

„Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali w tym tygodniu materiały na rzecz opieki i usług dla zwierząt w Muncie. Większość osób, które przekazały darowiznę, nie dostała nawet mandatów parkingowych"– piszą policjanci na swoim profilu Facebookowym.

Póki co, nie wiadomo, czy Departament Policji w Muncie zamierza kontynuować współpracę ze schroniskiem. Tymczasem mamy nadzieję, że pomysł tamtejszych policjantów podchwycą inne kraje.

 

Today a couple of our officers got a tour of Muncie Animal Care & Services. Did you know that they currently have over...

Posted by Muncie Police Department on Monday, July 8, 2019

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz