Reklama

Znaleziono skrajnie zaniedbanego psa. Jego metamorfoza jest niewiarygodna

Pies z kołtunami. dog-angry © Facebook @PsyKotyRawicz

Biedaka widywano w Dębnie Polskim pod Rawiczem przez miesiące, ale dopiero niedawno ktoś zdecydował się wreszcie zainterweniować.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Przez ostatnie miesiące w Dębnie Polskim pod Rawiczem od czasu do czasu pojawiał się skrajnie zaniedbany pies.

W ostatni poniedziałek stycznia Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami udało się w końcu ustalić lokalizację psa, który rzekomo miał się zachowywać agresywnie. Nie wiadomo, dlaczego do tego czasu nikt z mieszkańców Dębna Polskiego pod Rawiczem nie podjął się pomocy zwierzęciu. 

Pies znajdował się w zardzewiałym kojcu na jednej z posesji, bez wody i jedzenia. Był w takim stanie, że aktywiści nie wiedzieli, od czego zacząć pomoc. 

 

27.01.2020r. INTERWENCJA TOZ DĘBNO POLSKIE / RAWICZ

Posted by Psy i koty z Gminy Rawicz - zaginione, znalezione, do adopcji. on Tuesday, January 28, 2020

Otwarte rany na ciele

Pies był strasznie zaniedbany: miał całe ciało zarośnięte ogromnymi kołtunami.

Właściciel psa próbował go ostrzyć - zapewne wystraszony publikacją w mediach informacji, że pies jest poszukiwany. Niestety pies zamiast ostrzyżenia niewielkiej części ciała, został potwornie okaleczony na grzbiecie i szyi jakimś ostrym narzędziem - na ciele miał liczne rany otwarte. – czytamy na profilu Facebookowym Psy i koty z gminy Rawicz.

Właściciele psa nie widzieli nic złego w swoim zachowaniu. Byli zdziwieni, że to, co wyrządzili czworonogowi, to nic innego jak znęcanie się nad zwierzęciem.

Piesek został przewieziony do gabinetu weterynaryjnego. Najpierw konieczne było dokładne zbadanie psa, czy oprócz ran nie dzieje się nic złego z jego zdrowiem. Okazało się, że pies miał podwyższoną temperaturę, anemię, jego zęby były w fatalnym stanie, a po jego ciele skakały pchły. Zwierzak był wychudzony, odwodniony i zarobaczony. Kołtuny wydawały się ostatnim problemem, jakim należało się zająć.

 

27.01.2020r. INTERWENCJA TOZ DĘBNO POLSKIE / RAWICZ

Posted by Psy i koty z Gminy Rawicz - zaginione, znalezione, do adopcji. on Tuesday, January 28, 2020

2,5 kilograma kołtunów

Po wizycie u lekarza piesek został przewieziony do profesjonalnego psiego fryzjera, który pozbył się śmierdzących i brudnych kołtunów. Po strzyżeniu zaniedbana sierść została zważona: okazało się, że pies nosił na sobie 2,5 kilograma „dredów”!

Obecnie psiak znajduje się w domu tymczasowym. Sprawą zajmie się policja.

Mamy nadzieję, że zwierzak wkrótce znajdzie dom.

Tymczasem, jeśli marzysz o adopcji psa lub kota, zapraszamy do naszej wyszukiwarki adopcyjnej.

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz