Reklama

Weterynarz oznajmia opiekunowi, że golden retriever nie ma już raka. Aby mu podziękować, wydaje 6 mln dolarów!

Scout w otoczeniu weterynarzy dog-wow © Instagram - University of Wisconsin

Ta niezwykła historia, zaczęła się w 2019 roku, kiedy u golden retrievera Scouta zdiagnozowano raka. Jego właściciel nie dawał jednak za wygraną i za wszelką cenę postanowił pomóc swojemu pupilowi. 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Niestety, lekarze dawali siedmioletniemu Scout’owi zaledwie kilka miesięcy życia. David MacNeil, właściciel golden retrievera nie był jednak w stanie pogodzić się z tą okrutną diagnozą, dlatego zabrał swojego pupila do Weterynaryjnego Szpitala przy Uniwersytecie w Wisconsin.

Początek niezwykłej historii

Tam lekarze zastosowali kompleksowe leczenie. Podali psu chemioterapię i radioterapię. Efekt? Guz całkowicie zniknął. David nie krył swojej radości i postanowił odwdzięczyć się lekarzom w bardzo nietypowy sposób.

Tak się składa, że mężczyzna jest dyrektorem bardzo dobrze prosperującego przedsiębiorstwa produkującego akcesoria samochodowe, WeatherTech. David postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym. Zainicjował powstanie reklamy, która przedstawia historię jego czworonoga i lekarzy, którzy uratowali mu życie. 

Reklama została wyemitowana podczas niezwykle popularnych w Stanach Zjednoczonych rozgrywek Super Bowl 2020 i kosztowała niemal 6 milionów dolarów (nie licząc kosztów produkcji).

Wzrost świadomości 

David ma nadzieję, że ta poruszająca reklama zwiększy świadomość ludzi na temat działalności charytatywnej i pomoże zespołom medycznym w uzyskaniu środków na badania nad innowacyjnym leczeniem.

Opowiadając prawdziwą historię Scouta, zarówno jego właściciel, jak i weterynarze mają nadzieję, że uda im się przekonać opinię publiczną, że prowadzenie badań nad nowotworami zwierząt, może mieć swoje bezpośrednie przełożenie również w leczeniu ludzi

Zobaczcie koniecznie, ta historia złapie Was za serce!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Scout (@wtscout) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Scout (@wtscout) on

 

 
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz