Reklama

Koronawirus: tysiącom porzuconych zwierząt grozi śmierć głodowa

Koronawirus: tysiącom porzuconych zwierząt grozi śmierć głodowa dog-cat-serious © Human Society International

Szacuje się, że tysiące czworonogów z Wuhanu jest uwięzionych w domach i grozi im śmierć głodowa. Zwierzęta zostały zostawione przez swoich właścicieli, uciekających przed epidemią koronawirusa.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Tysiące porzuconych zwierząt

W Wuhan może przebywać około kilkaset tysięcy zwierząt domowych, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, którzy musieli opuścić 11-milionowe miasto, uciekających przed epidemią koronawirusa.

Utrudniona pomoc

Opuszczonym zwierzętom starają się pomagać wolontariusze. Właściciele czworonogów kontaktują się z organizacjami działającymi na rzecz zwierząt, błagając o pomoc. 43-letni wolontariusz o pseudonimie Lao Mao powiedział Agencji Reuters, że wraz z grupą innych ochotników udało się pomóc już ponad tysiącowi psów i kotów. Bez dokarmiania zwierzaki byłyby skazane na śmierć.

Niestety wolontariuszom trudno jest się dostać do prywatnych domów bez pozwolenia. Mimo to, robią wszystko, co w ich mocy. Lao Mao włamał się do jednego z mieszkań, wchodząc na trzecie piętro po rynnie. W środku znajdowały się dwa wygłodzone koty. Właściciele zwierzaków nie kryli wdzięczności.

Zwierzęta zarażone koronawirusem?

Jak donosi Human Society International, mieszkańcom wmówiono, aby pozbywali się swoich zwierząt domowych, gdyż mogą przenosić koronawirusa. W związku z tym fałszywym przekonaniem, w niektórych miastach Chin doszło do tragedii, podczas których zabito psy i koty w strachu przed epidemią. Według Światowej Organizacji Zdrowia oraz ekspertów medycznych z Chin nie ma dowodów na to, by czworonogi mogłyby zarazić się wirusem.

 
Puppies Abandoned in China Following Coronavirus.

SHOCKING: Following the coronavirus outbreak in China, local citizens sounded the alarm about 11 abandoned puppies left without water, food or shelter. HSI’s partner group rushed to the scene and rescued all the surviving pups who are now receiving proper care. Despite the World Health Organization stating that there is no evidence dogs or cats can be infected with coronavirus, and medical experts in China also speaking out, reports are coming in of many pets being turned out on the streets or abandoned as people evacuate. HSI’s partner groups are working hard to help animals in need.

Posted by Humane Society International on Tuesday, February 4, 2020

Źródło: Newsweek i SkyNews

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz