Reklama

Adoptuje kota: kilka miesięcy później wraca do schroniska i robi coś, co wprawia wszystkich w osłupienie!

Jacque ze swoją właścielką cat-wow
© Facebook - Michigan Cat Rescue

Porzucenie zwierzęcia jest czynem, który wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Niestety, niektórzy "opiekunowie" niewiele sobie z tego robią i porzucają swoje czworonogi z bardzo egoistycznych powodów. Tak też było w tym przypadku...

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 11.02.2020, 16:58, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:18

 

Kot po przejściach 

Jacque jest kotem z bardzo burzliwą historią. Został znaleziony, gdy miał zaledwie 6 miesięcy. Umieszczono go w schronisku, gdzie był bardzo osamotniony i niespokojny.

Niestety, nikt nie był zainteresowany adopcją biednego Jacque’a, dlatego znalazł się na liście zwierząt przeznaczonych do uśpienia, co niestety jest wciąż legalną praktyką w wielu stanach USA.

Absurdalny powód 

Na szczęście, Jacque spotkał na swojej drodze Nancy Hutchinson, założycielkę i prezeskę Michigan Cat Rescue, która postanowiła wyciągnąć do kota pomocną dłoń. Niestety, smutna historia Jacque'a na tym się nie kończy! 

Mimo to, że zwierzę bardzo szybko trafiło do rodziny adopcyjnej, pojawiły się pewne absurdalne przeszkody. Otóż kot nie spełniał oczekiwań nowej właścicielki. Kobieta po roku oddała go z powrotem do schroniska. Zapytana o powód, stwierdziła, że Jacque jest… zbyt uczuciowy i  za często wspina się na jej kolana

Trzyletni Jacque całkowicie się załamał, wpadł w depresję i zaczął bardzo dużo jeść z powodu nadmiernego stresu. W efekcie, zwierzę stało się otyłe

Światełko nadziei

Po dwóch latach od porzucenia, zapaliło się dla Jacque’a światełko nadziei. Pracownicy schroniska, w którym przebywał kot, umieścili post na Facebooku, w którym opisali poruszającą historię zwierzęcia. 

Na ogłoszenie odpowiedziało aż 3000 osób! Ostatecznie, Jacque'a zaadoptowała Isabelle Payeur wraz ze swoim mężem. Małżeństwo postanowiło zmienić imię kota na Giuseppe.

W końcu, zwierzę w nowym domu zaznało szczęścia i troski. Jego właściciele pozwalają mu godzinami wylegiwać na swoich kolanach, bo po prostu kochają go nad życie!

Jeśli Ty chcesz adoptować psa lub kota, koniecznie zajrzyj do naszej rubryki adopcyjnej!