Reklama

Drzwi klasy otwierają się i wchodzi nieproszony gość, który zmienia wszystko!

Drzwi klasy otwierają się i wchodzi nieproszony gość, który zmienia wszystko! cat-happy © Shutterstock

Pewnego dnia do budynku szkoły podstawowej w miejscowości Bayraklar w zachodniej Turcji wszedł niespodziewanie nieproszony gość. Udał się prosto do sali klasy trzeciej i od tej pory nic już nie było takie, jak wcześniej.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Pewnego dnia rudy kocurek po prostu wszedł do budynku szkoły podstawowej w Bayraklı w Izmirze, wybrał sobie konkretną klasę i postanowił, że to właśnie będzie jego dom.

Nowy przyjaciel - Tombi

Wszyscy uczniowie momentalnie zakochali się w uroczym rudzielcu, który otrzymał imię Tombi.

Od pierwszego dnia Tombi czuł się w wybranej przez siebie, trzeciej klasie podstawówki jak u siebie. Siadał na ławkach, obdarowując dzieci sprawiedliwie, po kolei, swoją obecnością. Kocurka polubiła także wychowawczyni klasy, Özlem Pınar Ivaşcu. Niestety dziecięco-kocią idyllę popsuł pewien problem formalny…

Tombi na wygnaniu

Dyrekcja szkoły uznała, że kot w klasie stanowi zagrożenie sanitarne. Znaleziono mu nowy dom, jednak okazało się, że nie był tam szczęśliwy. Przestał jeść, zaczął popadać w depresję.

Wychowawczyni klasy zdecydowała wziąć go do siebie, lecz również i w jej domu Tombi nie był szczęśliwy. Özlem Ivaşcu uznała więc, że zawalczy o to, aby kocurek wrócił do szkoły!

Tymczasem uczniowie również posmutnieli – bardzo odczuwali brak swego klasowego kotka. Pisali do niego listy i rysowali jego podobizny. Pani Özlem wspomina:

„Już pierwszego dnia, gdy [Tombi] dołączył do naszej klasy, zauważyłam zmianę w zachowaniu dzieci. Zaczęły bardziej uważać na lekcjach, przestały biegać po klasie. I nie mogły się doczekać, aby wrócić do szkoły następnego ranka (co jest niezwykłe w przypadku 9-latków)!”.

Historię Tombiego podchwyciły media społecznościowe i lokalne stacje. Wreszcie – zwycięstwo! Dyrekcja szkoły zgodziła się na powrót kocurka do jego klasy!

Z Tombim do końca szkoły

Dzieci były szczęśliwe z powrotu Tombiego, a kocurek zamieszkał w klasie na dobre. Szkoła jednak nie trwa wiecznie… Tombi ukończył wraz z dziećmi trzecią i czwartą klasę, lecz czwarta klasa jest ostatnią klasą tureckiej podstawówki. Budynek ich szkoły nie ma gimnazjum – aby kontynuować naukę, dzieci muszą opuścić swoją starą szkołę i zapisać się do nowej.

Wszyscy uczniowie z ciężkim sercem żegnali się z Tombim. Urządzono dla niego małą uroczystość z okazji ukończenia szkoły podstawowej – w końcu „zdał” razem ze wszystkimi uczniami! Tombi nie poszedł jednak do gimnazjum, lecz… na studia. Opieki nad nim podjęła się ponownie wychowawczyni klasy, Özlem Ivaşcu, która wyjechała wraz z kocurkiem do Szwajcarii na studia doktoranckie z filozofii. Jak zapowiedzieli uczniowie, będą Tombiego odwiedzać – choćby i w Szwajcarii!

Źródło: Catsoncatnip.co, tr.sputniknews.com
 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz