Reklama

Śpiące dziecko upada na psa i wszyscy zamierają w bezruchu

Dziecko zasypiające na psie. dog-happy © Screenshot YouTube @DogPack

Wokół starszych psów narosło wiele stereotypów. Są uważane za uparte i drażliwe, nieskore do kompromisów. Rodzice pewnego maluszka musieli się zmierzyć z tymi przekonaniami, kiedy ich dziecko wykonało niebezpieczny ruch w stronę wiekowego czworonoga. Efekt? Sami zobaczcie.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Dwie strony medalu

Czy jest coś piękniejszego niż maluch bawiący się z czworonożnym przyjacielem? I coś bardziej przerażającego niż maluch drażniący tego przyjaciela? No właśnie. Relacje dzieci i psów są jak dwie strony medalu. Mogą przerodzić się we wspaniałą przyjaźń na całe życie albo spędzić sen z powiek rodziców martwiących się o bezpieczeństwo malca. My nie mamy wątpliwości, że częściej zwycięża to pierwsze. I wy też nie będziecie mieli po obejrzeniu tego filmiku!

Śpiący królewicz i jego pies

Na nagraniu widzimy małego chłopca, który – zdaje się – właśnie uciął sobie komara na siedząco. Ponieważ nie może już dłużej wytrzymać, zaczyna się chwiać aż w końcu upada. Z tym, że na drodze upadku znalazł się nie kto inny, a starszawy pies.

„Dziadziuś” początkowo bacznie obserwuje klęczące tuż obok niego dziecko. Ale kiedy maluch całkowicie odlatuje, jego cierpliwość się… NIE kończy! Liże jego głowę tak jakby chciał je obudzić, a kiedy chłopczyk upada na psiaka, ten z godnością przyjmuje rolę jego poduszki. No i wykorzystuje okazję, żeby też się zdrzemnąć ;)

To urocze nagranie, które obejrzało już prawie 200 tysięcy użytkowników YouTube, przypomina nam, jak wyrozumiałe potrafią być starsze czworonogi. Dzieci wychowujące się ze zwierzętami są lepiej rozwinięte społecznie: mają większy poziom odpowiedzialności i empatii. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie należy zostawić maluchów z psami bez nadzoru osoby dorosłej.

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz