Reklama

Szczeniak, który miał zostać przeznaczony na handel mięsem w Chinach, dziś podbija serca internautów!

Uratowany Mork dog-wow

Mork to uroczy szczeniak, który został cudem uratowany z ciężarówki jadącej do Chin. Tam zwierzę miało zostać przeznaczone na mięso. Mork ważył zaledwie 5 kilogramów, dlatego potrzebował kompleksowego leczenia, aby móc wrócić do Los Angeles i zacząć nowe życie. 

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 14.02.2020, 16:52, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Małego Morka udało się uratować dzięki Harbin SHS, organizacji zajmującej się przechwytywaniem psów, które są przeznaczone na handel mięsem w Chinach. Ten bulwersujący proceder jest bardzo popularny w Kraju Środka, ponieważ spożywanie psiego mięsa jest tam na powszechne.

Pies rodem ze Star Wars

Kiedy Nikki Carvey, założycielka schroniska non-profit Road Dogs & Rescue, zobaczyła zdjęcie Morka, natychmiast zakochała się w piesku o wielkich oczach. Nie wahając ani chwili, postanowiła zaadoptować słodkiego szczeniaka. Utworzyła mu nawet własne konto na Instagramie!

Wszystko zaczęło się od jednego zdjęcia, na którym internauci dostrzegli uderzające podobieństwo między szczeniakiem a słynnym już Baby Yodą z popularnej sagi Gwiezdne Wojny. Za sprawą jednego zdjęcia Mork stał się prawdziwą gwiazdą mediów społecznościowych. Obecnie, na Instagramie śledzi go blisko 130 tysięcy osób

Jednak, na razie Mork’owi nie jest w głowie sława. Najważniejsze jest, aby szczeniak w pełni wyzdrowiał i odzyskał pełnię sił. Na szczęście, mimo koszmaru, który przeszedł, dziś jest w bezpiecznych rękach. 

Koniecznie zobaczcie zdjęcie, które wywoło takie zamieszanie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mork (@morkskywalker) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mork (@morkskywalker) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mork (@morkskywalker) on

 Jesli Ty też chcesz adoptować psa lub kota, koniecznie zajrzyj do naszej rubryki adopcyjnej!

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz