Reklama

Budowlaniec zamienił swój dom w koci raj. Nie uwierzycie, jakie atrakcje zapewnił czworonogom

Kocia spirala w kuchni. cat-happy
© Screenshot YouTube @HouzzTV

W ciągu dnia Peter Cohen zarządza firmą budowlaną, a w czasie wolnym opiekuje się 23 adoptowanymi czworonogami. Wykorzystując swoje umiejętności konstrukcyjne, wybudował dla swoich kotów istny raj.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 18.02.2020, 19:52, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:53

Kalifornijczyk Peter Cohen poświęcił gros swojego życia ratowaniu bezdomnych kotów i umilaniu im życia. Każdy zwykły zjadasz karmy może im pozazdrościć. Smokey, Vanilla, Poppyseed, Butter, Nutter, Coffeebean, Donut, Secret, Cheesecake, Chocolate, MiniBean, Climber, Mikan, Mango, Nugget, Smudge, Jupiter Jones, Blackbird, Cookie Monster, The Professor, Crumple, Rumple i Kabocha mieszkają w istnym kocim raju.

Chcesz zbudować koci raj? Zainwestuj w kocie półki

Koci raj

Cohen zainspirował się książką o kocich domach Boba Walkera i postanowił wykorzystać swoje umiejętności konstruktorskie do dopasowania swojego domu do kocich rozrywek. Zaczął od zaprojektowania kocich wybiegów.

- Kiedy zobaczyłem, że koty je uwielbiają, konstruowanie ich stało się moim hobby. Z każdym kolejnym wybiegiem, mogłem adoptować coraz więcej kotów – mówi Cohen na portalu o zwierzętach.

Kociaki mają do swojej dyspozycji wybiegi, schody, spirale, ślizgawki w całym budynku. Wybiegi znajdują się na różnych poziomach, co sprawia, że wyglądają jak jakieś rollercoastery!

Wszystkie kocie atrakcje zostały zaprojektowane przez Cohena i wykonane przez pracujących w jego firmie stolarzy.

Koty uwielbiają przygody

Dzięki konstrukcjom koty mają zapewnioną odpowiednią dawkę codziennych spacerów, ruchu i eksploracji, co jest bardzo ważne dla kociego rozwoju i zdrowia. Futrzaki potrzebują przecież ciekawego środowiska.

Od końca lat ’80 Cohen adoptował już kilkadziesiąt czworonogów i ciągle przygarnia nowe. Jest dla nas ogromną inspiracją, a wybiegi, które projektuje są tak fajne, że sami byśmy się chętnie na nich pobawili ;)

Marzysz o adopcji kota? Zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki adopcyjnej

Źródło: Adventure Cats