Reklama

Te dwa koty były nierozłączne. Aż do momentu, kiedy wydarzyła się tragedia

Kotka_abigail cat-sad © Facebook.com/themayhew

Nawet jednak wtedy, Abigail nie opuściła swojego przyjaciela. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Historia Abigail wzrusza do łez. Ten samotny, bezpański kot nagle stracił najbliższego przyjaciela. Jej życie się załamało. Kot tak mocno przeżywał żałobę, że nie chciał opuścić swojego zmarłego przyjaciela nawet na krok. 

Schronisko dostaje zgłoszenie o wypadku 

Animal Welfare Officer Tania Mazzoni z organizacji Mayhew otrzymała telefon z informacją o dwóch leżących na drodze kotach. Prawdopodobnie potrąconych przez samochód. Kiedy pojechała na miejsce, znalazła jedno kocie ciało, przy którym siedziała kotka. Kot został potrącony przez samochód, który odjechał z miejsca wypadku. Zginął na miejscu. 

Kiedy wolontariuszka chciała zabrać ciało, drugi kot zaczął rozpaczliwie miauczeć. Nie odstępował jej na krok i nie pozwolił na zabranie przyjaciela. Sąsiedzi, który mieszkali w pobliżu potwierdzili, że te dwa koty zawsze były widywane razem. Nie odstępowały się na krok. 

Wolontariuszka nie miała wyjścia. Musiała zabrać ze sobą oba zwierzęta. 

Po przyjechaniu do ośrodka, kotka (którą później nazwano Abigail) została zbadana. Okazało się, że nie ma żadnych obrażeń. Prawdopodobnie wcale nie brała udziału w wypadku. Po prostu, kiedy jej przyjaciel zginął, postanowiła przy nim zostać i czuwać. 

Kot w żałobie 

Do schroniska kotka adaptowała się powoli. Wyraźnie tęskniła za swoim przyjacielem i długo była niespokojna i smutna. 

 
Feline friends separated by tragedy ?

When Abigail's feline friend was killed in a serious car accident, she never left his side. She remained there until our Animal Welfare Officers arrived on the scene. Her compassion was heartbreaking to witness. ? Read Abigail's story, here. ? https://mayh.ws/AboutAbigail

Posted by Mayhew on Tuesday, February 18, 2020

Abigail nie została zachipowana, ale wyraźnie ktoś się kiedyś nią opiekował, bo nie boi się ludzi. Kiedy nikt nie zgłosił się po kotkę, została przeznaczona do adopcji. 

Jej historia na tyle wzruszyła ludzkie serca, że dość szybko wrażliwy kot w żałobie znalazł nowy dom, w którym otoczono go miłością. Na pewno nie zapomni o swoim przyjacielu, ale będzie mogła teraz zacząć nowe życie w miejscu, w którym będzie kochana i rozpieszczana.  

 

Abigail refused to leave the cat’s side, and stayed right by his body while someone called Mayhew Animal Home for help ?

Posted by Metro on Saturday, February 22, 2020

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz