Reklama

Sparaliżowany, mały kotek dostaje niezwykły prezent. Jego radość jest niewiarygodna! (VIDEO)

Mały Mac uczy się chodzić i... biegać na miniwózku cat-wow © YouTube

Malutki Mac od samego początku miał trudne życie. Sparaliżowany po wypadku, wyrzucony na ulicę w starym pudełku, niechciany… Na szczęście odnaleźli go dobrzy ludzie, którzy dali mu szansę na nowe życie.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 24.02.2020, 13:00, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Małe nieszczęście

Mały Mac miał szczęście w nieszczęściu. Porzucony i bezbronny, bez mamy, sam na ulicach Nowego Jorku, został znaleziony przez człowieka, który zechciał mu pomóc. Małe, rude kocię trafiło dzięki niemu do fundacji Massapequa Pet Vet Family.

Maluch miał sparaliżowane tylne łapki, był także bardzo słaby. Sam na ulicy nie miałby szans, ale okazało się, że dzięki programowi rehabilitacyjnemu może wiele nadrobić. Lekarze rozpoczęli od sprezentowania mu maleńkiego wózka, który już niebawem pozwalał mu dosłownie zasuwać po podłodze niczym mały samochodzik!

Krok po kroku na cztery łapki

Kociak otrzymał imię Mac i dzięki wózkowi szybko wzmocnił przednie łapki i uzyskał prawidłową postawę. Był gotów do dalszej pracy. Jego rehabilitacja obejmowała m.in. ćwiczenia w wodzie, ćwiczenia na piłce oraz innym sprzęcie rehabilitacyjnym dla zwierząt.

Rezultaty? Przeszły najśmielsze oczekiwania! Mac ma ogromną wolę życia i mnóstwo samozaparcia. Teraz, gdy podrósł, wychodzi na spacery na szelkach. Są to szelki skonstruowane tak, aby odciążały jego tylne łapki, a opiekun mógł wesprzeć prawidłowy chód. Ich zapięcie znajduje się nie przy łopatkach, lecz dalej, blisko miednicy.

Zobaczcie, jak znakomicie radzi sobie Mac – wskakuje nawet na parapet!

Źródło: catsoncatnip.co

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz