Reklama

Pies uratował 5-letnią dziewczynkę, która przez 12 dni błądziła po tajdze

Pies_i_dziewczynka_Karina dog-wow © Facebook.com: Anatoly Poluektov / Siberian Times

Gdyby nie pies, mała Karina nie wróciłaby już do domu.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 28.02.2020, 20:50, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Karina Chikitowa mieszka z rodziną w małej wiosce na Syberii. W 2014 roku, kiedy dziewczynka miała zaledwie 5 lat, o mały włos nie doszło do ogromnej tragedii. Dziecko wyszło samo z domu i zagubiło się w gęstej tajdze. 

Przez jakiś czas dziecka nikt nie szukał, bo ojciec myślał, że jest z matką, a matka, że z ojcem. Zorientowali się dopiero po kilku godzinach od zniknięcia dziewczynki. Rozpoczęły się poszukiwania. 

Dziecko zagubione w tajdze 

Policja rozpoczęła akcję ratunkową, ale odnalezienie dziecka w gęstym lesie nie było łatwe. Zwłaszcza, że wraz z Kariną zginął także pies rodziny – suczka Naida, która mogłaby pomóc w poszukiwaniach. 

9 dni później …

Kiedy rodzice byli już pogrążeni w rozpaczy  policja traciła nadzieję na odnalezienia dziecka żywego, w wiosce pojawiła się Naida. Trzy kolejne dni policja wraz z rodziną szła za psem, który prowadził ich ku dziecku. W końcu dziewczynkę odnaleziono. 

Okazało się, że przez większość czasu pies był wraz z nią, w nocy ogrzewając ją własnym ciałem oraz odstraszając leśne zwierzęta. Dziewczynka piła wodę ze strumienia i jadła jagody, które znalazła. 

 

Karina Czikitova, aged 3, survived 11 days in forest thanks to family dog ? She disappeared on July 29 from her home in...

Posted by A Short Story of One Photo on Sunday, March 17, 2019

Gdyby nie Naida, Karina nie przeżyłaby sama w tajdze. Zabiłoby ją wychłodzenie organizmu bądź niedźwiedzie. 

Dziewczynka po odnalezieniu została odwieziona do szpitala na badania. Po kilku tygodniach wróciła do normalnego życia. O swojej przygodzie w tajdze do dziś niechętnie opowiada. 

 

 

Three year old miracle girl found alive after 11 days in Siberian taiga. Karina Chikitova was huddled in the tall grass...

Posted by Noo One's on Saturday, June 20, 2015

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz