Reklama

Pierwszy przypadek psa z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Pies w maseczce dog-serious

Pies w maceczce

© Getty Images

Kilka dni temu pupil osoby zakażonej koronawirusem został poddany kwarantannie. Po przeprowadzonych badaniach, w zeszły piątek informację o „niskim poziomie” wirusa u psa potwierdził rząd w Hongkongu.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Pierwszy zarażony pies?

Pracownicy Departamentu Rolnictwa i Rybołówstwa w Hongkongu (AFCD) najpierw pobrali od psa próbki nosowe, ustne i odbytniczne, po czym wysłali je do laboratorium. Wynik był pozytywny z “niskim poziomem” wirusa. Pies nie miał żadnych symptomów choroby, jednak należy pamiętać, że koronawirus może rozprzestrzeniać się bezobjawowo.

Urzędnicy muszą teraz przeprowadzić kolejne testy, aby wykluczyć możliwość, że obecność COVID-19 w organizmie psa była efektem skażenia jego otoczenia. Próbki wirusa znaleziono wyłącznie w ustach i nosie zwierzęcia.

Czworonóg został tymczasowo odizolowany w pustym schronisku dla zwierząt. Urzędnicy z Hongkongu stanowczo doradzają, aby zwierzęta nosicieli koronawirusa także były poddawane kwarantannie. Eksperci zalecają również, aby osoby dotknięte koronawirusem po każdym pogłaskaniu swojego pupila dokładnie umyły ręce mydłem lub żelem antybakteryjnym.

Źródło: bmftv.com

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz