Reklama

Strażacy podążają tropem emerytowanego owczarka niemieckiego. Gdy docierają do celu, są przerażeni

strażak dog-happy © Unsplash @jayrheike

Można sobie wyobrazić, że weteran wojenny w swoim życiu widział niejedno. Jednak dla Brenta Feasera, emerytowanego wojskowego, najgorsze miało się wydarzyć we własnym domu…

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 03.03.2020, 19:47, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Nocna eksplozja

To była piękna, gwieździsta noc. Brent Feaser, weteran wojenny z Florydy, umówił się ze swoim sąsiadem, że będą oglądać Jowisza przez teleskop. Kiedy podziwiali w ogrodzie nocne niebo, nagle usłyszeli eksplozję, a zaraz potem zobaczyli, jak tuż przed ich oczami dom Brenta staje w płomieniach.

Zszokowany mężczyzna zdał sobie sprawę, że w środku znajduje się jego żona, pies i dwoje małych dzieci. Bez chwili wahania przy pomocy sąsiadów Brent wybił jedno z okien i uwolnił żonę. Niestety dzieci wciąż były uwięzione w płonącym domu.

Bohater Maxx

Niedługo potem na miejsce wypadku przyjechała straż pożarna. Ratownicy weszli do płonącego budynku, by odnaleźć maluchy. W pewnym momencie na ich drodze stanął Maxx, emerytowany pies policyjny, i poprowadził ich przez pogrążony w dymie dom do pokoju dziecięcego. Dzięki bohaterskiemu owczarkowi udało się uratować maluchy.

Poznaj rasę: owczarek niemiecki

Cała rodzina szczęśliwie ocalała z tragicznego pożaru. Wszyscy, łącznie z Maxxem, musieli jednak zostać poddani leczeniu w wyniku poparzeń i problemów z oddychaniem. Na szczęście to nic poważnego.

I to dzięki niezwykłemu psu!

Źródło: Life With Dogs

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz