Reklama

Bezdomny, umierający piesek błąka się po uliach. Kiedy weterynarz skanuje chip, łapie się za głowę!

Mały _pies_chewy dog-wow © Facebook.com/Satra Torres

Ta historia jest całkowicie nieprawdopodobna. I mimo smutnego początku, ma szczęśliwe zakończenie. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Chewy – pies, który lubi gumę do żucia

Rodzina Torres znalazła na ulicy psa. Był malutki, bardzo głodny, a do sierści miał poprzyklejaną gumę do żucia. Sara Torres spędziła kilka godzin cierpliwie usuwając ją z sierści psa.

Maluch uwielbiał też gryźć zabawki i w zasadzie przez cały czas ruszał szczęką – stale coś gryzł lub żuł. Nic dziwnego, że dostał imię „Chewy” (z ang. żucie). Zamieszkał ze swoją nową rodziną i był bardzo szczęśliwym psiakiem. 

Niestety po 6 miesiącach pies zniknął. Rodzina Torres podejrzewa, że ktoś ukradł go z ogrodu, kiedy pies bawił się w nim sam. Zaczęli poszukiwania. Mijały tygodnie, później miesiące, lata. Mimo tego, że pies był zaczipowany, nie udało się go odnaleźć. Rodzina nie straciła jednak całkiem nadziei. Każdego roku aktualizowali chip. 

Pies bliski śmierci 

Cztery lata po zniknięciu Chewy’yego, do Torresów zadzwonił pracownik schroniska w Maricopa County. Pies się odnalazł. 

Był w fatalnym stanie. Miał infekcję, złamaną szczękę, widać było, że był bity. Jego obrażenia były tak ciężkie, że trzeba było amputować mu łapkę. Pies był na granicy życia. W czasie operacji weterynarz zauważył chip i postanowił sprawdzić, czy pies figuruje w rejestrze. 

Kiedy okazało się, że pies ma kochającą rodzinę, która na niego czeka, w lekarzy i psiaka wstąpiły nowe siły. Udało się uratować mu życie. 

 

Chewy, our miracle pup was found with puncture wounds all over his body, a broken jaw, and an injured leg. He was taken...

Posted by Two Pups Wellness Fund on Thursday, August 29, 2019

 

Nowi bracia i siostry

Kiedy Chewy poczuł się lepiej, rodzina zabrała go do domu. W czasie nieobecności psa zaadaptowali jeszcze sześć innych zwierząt. Chewy wrócił zatem do miejsca pełnego miłości i może być pewien, że już nic złego nigdy go nie spotka! 

Chewy został odnaleziony dzięki temu, że miał chip. Dowiedz się jak zaczipować psa i ile to kosztuje
 
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz