Reklama

Zwierzę też człowiek - zwycięskie plakaty można już podziwiać na przystankach w całym kraju

Plakaty na przystankach w całym kraju dog-cat-happy © YouTube - Galeria Plakatu AMS

W tym roku już 20 raz z rzędu odbył się konkursu Galerii Plakatu AMS. W tym roku temat brzmiał Zwierzę też człowiek. Liczba nadesłanych projektów przerosła oczekiwania organizatorów.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie plakatu na temat praw zwierząt do godnego życia. Temat spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Na konkurs nadesłano aż 779 prac. Tym samym kolejny raz został pobity rekord zgłoszeń.

Trudny wybór

Laureaci zostali wybrani przez jury, w skład którego weszli nie tylko artyści i profesorowie ASP, ale też m.in. działacz na rzecz ochrony przyrody, Adam Wajrak, a także Marcin Dorociński, aktor zaangażowany w działalność na rzecz zwierząt. 

“Podczas obrad jury odniosłam wrażenie, że spotykały się tam osoby, które wiedzą, że człowiek to też zwierzę” - mówi Dorota Sumińska, lekarz weterynarii, autorka audycji „Wierzę w zwierzę” nadawanej w Radiu TOK FM.

“Z takich ludzi powinny się składać grupy, które mają wpływ na resztę świata. Może wtedy dalibyśmy radę ten świat uratować. A plakaty, które wybraliśmy i które pojawią się na przystankach, to „listy do świata”. Oby zostały odczytane zgodnie z zamierzeniem” – dodaje Sumińska.

Tegoroczną zwyciężczynią konkursu została Anna Frydrych z ASP w Warszawie za projekt „Uwaga. Zły pan”. Jury przyznało także pięć wyróżnień oraz dwie nagrody dodatkowe, od Animal Rescue Polska i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. 

Koniecznie zobaczcie. Te prace robią wrażenie!

Źródło: kampaniespoleczne.pl

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz