Reklama

Owczarek niemiecki je smakołyk. Obok siedzi dziecko
 

Małe dziecko nalega na zabawę z owczarkiem niemieckiem, ale nic nie idzie zgodnie z planem (VIDEO)

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Chcesz udostępnić to ogłoszenie

Nawet najmilsze psy to jednak zwierzęta, które kierują się instynktem. 

Wszyscy kochamy filmiki, na których dzieci i psy tworzą najlepszą parę przyjaciół. Dla dziecka, dorastanie wraz z psem ma ogromnie pozytywne znaczenie dla rozwoju emocjonalnego.

Nigdy jednak nie wolno pozostawiać dzieci z psami bez opieki i nadzoru i trzeba uczyć je od małego, że pies to nie zabawka i ma swoje prawa. 

Kto ukradł kość? 

Na tym video sytuacja wygląda dość groźnie. Owczarek niemiecki zabiera się za gryzienie kości, kiedy nagle pojawia się z boku mała dłoń, która niepostrzeżenie zabiera psu smakołyk. 

Wbrew instynktowi, pies reaguje jednak bardzo spokojnie. Nie tylko nie wykazuje żadnej agresji ani nie warczy, ale nawet spokojnie czeka, aż dziecko odda mu smakołyk, na co maluch, mimo namowy ojca, nie ma wcale ochoty. Przez całe video widzimy zmagania ojca, by dziecko oddało psu kość. Owczarek zaś jest wyjątkowo spokojny i grzeczny. 

Choć video jest słodkie, to pamiętajmy, że to dość nietypowe psie zachowanie. Zazwyczaj w takiej sytuacji pies pokaże kły i będzie chciał odebrać swoją własność. Nawet jeśli trzyma ją dziecko. Jest to związane z naturalnym psim instynktem do tego, by bronić zasobów. Tak jak robią to wilki.  

Dowiedz się więcej , dlaczego pies broni swojej miski.

Pamiętajcie! Nie próbujcie powtarzać tego, co wydarza się na tym filmie. Każdy pies reaguje inaczej i podobna sytuacja może skończyć się zupełnie inaczej. I choć istnieją metody, by za pomocą odpowiedniego treningu pies reagował na zabranie przysmaku tak, jak ten owczarek na video, to jednak pozwalanie dziecku na zabawę psim jedzeniem jest skrajnie nieodpowiedzialne. 

Pamiętajcie, by nie uczyć dziecka tego, że takie zachowanie jest dozwolone ani nie pozostawiać go z psem bez opieki. 
 

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz