Reklama

Dubler "Komisarza Alexa" odchodzi na emeryturę. Co teraz robi ten sławny owczarek niemiecki?

Owczarek niemiecki Karo ze swoją opiekunką dog-happy

Owczarek niemiecki Karo ze swoją opiekunką

© Kamil Misiek

Karo to bardzo pracowity pies. Do policji trafił, kiedy miał dwa lata. Po długich latach intensywnej pracy przyszedł czas na zasłużoną emeryturę!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Karo na służbie spotkał policjantkę mł. asp. Katarzyna Plocek, która szybko została jego opiekunką i przewodnikiem. “Był bardzo chętny do nauki i zabawy. To pies bardzo przyjazny, uwielbia aportować. Nie jest agresywny, a taki powinien być pies tropiący” - opowiada przewodniczka.

Oboje służyli w łódzkiej policji. Owczarek niemiecki był wyspecjalizowany w tropieniu przestępców i poszukiwaniach osób zaginionych. “Odnalazł człowieka, który zostawił list pożegnalny, bo zamierzał popełnić samobójstwo” -  wspomina funkcjonariuszka. 

Kariera telewizyjna 

We września ubiegłego roku Karo i mł. asp. Plocek dostali przydział w KPP w Pabianicach. Za dnia Karo tropił bandytów, a po godzinach był dublerem tytułowego bohatera na planie serialu kryminalnego „Komisarz Alex”

W serialu miał do wykonania szereg poważnych zdań. Ścigał złoczyńców i złodziei. Jednak, w rzeczywistości biegał za swoją opiekunką. Pani Katarzyna musiała cały czas być w pobliżu, ponieważ Karo szybko się rozpraszał się, kiedy tracił swoją opiekunkę z zasięgu wzroku. 

Czas na emeryturę

Opiekunka psa zdecydowała, że psu należy się odpoczynek. “9 lat w służby to dużo dla psa” - mówi. “Karo ma kłopoty zdrowotne, jak większość psów tej rasy, cierpi na kręgosłup. Coraz częściej się męczy, choć nadal uwielbia aportować i biegać” - dodaje pani Katarzyna. 

Z pabianickimi policjantami Karo pożegnał się bardzo uroczyście. Mł. insp. Tomasz Szwed, szef pabianickich policjantów, położył przed nosem czworonożnego funkcjonariusza pożegnalny podarunek z ulubionymi przysmakami. 

Obecnie, Karo mieszka z buldożką francuską Kori i końmi w rodzinnym domu pani Katarzyny w Ślądkowicach pod Pabianicami.

 

Na zasłużoną emeryturę przeszedł policyjny #pies Karo z KPP w Pabianicach. W podzięce za 9-letnią służbę otrzymał swoje...

Posted by Policja Województwa Łódzkiego on Tuesday, February 18, 2020

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz