Reklama

Koronawirus: we Włoszech pojawiły się fałszywe ulotki nawołujące do pozbycia się zwierząt domowych

Fałszywa ulotka nawołująca do pozbycia się zwierząt domowych. dog-cat-serious © Facebook @messaggeroveneto

Niewątpliwie wszyscy mierzymy się teraz z nadzwyczajną sytuacją, jaką jest epidemia wywołana koronawirusem. W sytuacji zagrożenia bywa trudno o zdrowy rozsądek, o czym ostatnio przekonali się mieszkańcy północnych Włoch, którzy na witrynach sklepowych zobaczyli ulotki nawołujące do pozbywania się zwierząt domowych…

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Fałszywe ulotki rozprzestrzeniły się w niektórych gminach Wenecji Julijskiej: San Giorgio di Nogaro i Bagnaria Arsa. Autorzy ulotki powołują się na fałszywe badania amerykańskich naukowców, jakoby psy i koty przenosiły koronawirusa, i nawołują do pozbycia się zwierząt domowych w celu uniknięcia zarażenia.

„Amerykańscy naukowcy odkryli, że psy i koty są zdrowymi nosicielami tego wirusa. Pozbądź się swoich psów i kotów, ponieważ wirus zabił już 2000 osób. Masz jedno życie. Pamiętaj o tym" – taką ulotkę mogli przeczytać klienci niektórych supermarketów w paru włoskich gminach.

 

[Post aggiornato alle ore 15.25] Gentili lettori, alcuni di voi ci hanno segnalato l'ambiguità della fotografia. Noi...

Posted by Messaggero Veneto on Tuesday, February 25, 2020

Spieszymy dodać, że nie ma na to dowodów.

Psy i koty nie rozprzestrzeniają koronawirusa!

- Panika i dezinformacja mogą powodować niepotrzebne i okrutne porzucenia zwierząt. Ministerstwo Zdrowia potwierdza, że nasze zwierzęta domowe nie są narzędziem do rozprzestrzeniania wirusa, który powoduje tak wiele obaw w naszym kraju - wyjaśnia włoska organizacja na rzecz zwierząt National League for the Dog of Defence.

„Zwierzęta domowe nie rozprzestrzeniają nowego koronawirusa. Oczywiście, jak zawsze, należy przestrzegać podstawowych zasad higieny i myć ręce mydłem i wodą po interakcji z nimi i przed dotknięciem ust czy twarzy. Jest to jednak zasada, którą należy stosować w dowolnym kontekście, nie tylko w tej sytuacji. A nasi czworonożni członkowie rodziny są i zawsze pozostaną naszymi najlepszymi przyjaciółmi” – pisze National League for the Dog of Defence w oficjalnym komentarzu.

Pamiętajmy o tym.

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz