Reklama

Mały kotek trafia do weterynarza. Po badaniu lekarz stwierdza, że nigdy nie widział czegoś podobnego!

Kot Munchie cat-wow

Munchie to siedmiomiesięczny kot, który we wrześniu 2019 roku trafił do przychodni weterynaryjnej w Wolverhampton, gdzie pracuje jego opiekunka Emily Tomlinson.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kot z bardzo rzadką chorobą

Kiedy po raz pierwszy kot został przebadany przez weterynarza, nikt nie znał jego historii. Prawdopodobnie został porzucony z powodu oczu, które mają specyficzny, zamglony, błękitnoniebieski kolor.

Stan Munchie'ego gwałtownie się pogarszał. Zwierzę zmagało się z niedoczynnością przytarczyc. Dolegliwość spowodowana była brakiem parathormonu (tzw. PTH). Hormon ten jest produkowany przez cztery gruczoły przytarczycowe i kontroluje metabolizm fosforu i wapnia

Munchie potrzebował szybkiego leczenia, ponieważ jego poziom wapnia był niewiarygodnie niski. To pierwszy w Wielkiej Brytanii przypadek niedoczynności przytarczyc u kota! 

Prawie normalne życie

Po czterech dnia pobytu w klinice, Munchie mógł wrócić do domu ze swoją nową właścicielką. Okazało się, że ze względu na swoją bardzo rzadką przypadłość, kot już zawsze będzie wyglądał jak kociak

Mimo to, lekarze zapewniają, że będzie mógł prowadzić w miarę normalne życie. Munchie uwielbia się bawić, spędzać czas ze swoim rodzeństwem i przytulać do swojej pani.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Munchie the dwarfism cat (@minature_munchie) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Munchie the dwarfism cat (@minature_munchie) on

Jeśli również chcesz adoptować psa lub kota, zajrzyj do naszej rubryki adopcyjnej!
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz