Reklama

Chcą usypiać zwierzęta przez koronawirusa. WHO nawołuje, aby tego nie robić, a do apelu dołączają celebryci!

Kot i pies dog-cat-serious © Shutterstock

W ostatnich dnia na niespotykaną dotąd skalę w mediach społecznościowych pojawiają się informacje o tym, że właściciele porzucają swoje czworonogi ze strachu przed koronawirusem. WHO apeluje, aby zaniechać tych drastycznych praktyk.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Epidemia COVID-19 wywołuje coraz większą panikę wśród społeczeństwa. Przerażeni właściciele psów i kotów coraz częściej decydują się na porzucenie, a nawet uśpienie swojego pupila

Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że nie ma żadanych dowodów na to, że zwierzęta, w tym te domowe, jak psy lub koty, mogą zostać zarażone koronawirusem. “Dobrze jednak umyć ręce mydłem i wodą po kontakcie ze zwierzętami. Chroni to przed różnymi popularnymi bakteriami, takimi jak E. coli i Salmonella” - apeluje WHO.

Co więcej, do apelu Światowej Organizacji Zdrowia dołączają oburzeni zaistniałą sytuacją polscy celebryci. Między innymi Doda umieściła na swoim Instagramie post, w którym nawołuje o zaprzestanie takich praktyk.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen) on

Higiena to podstawa

Jeśli mamy pod swoim dachem czworonoga, nie należy panikować. Należy zadbać o higienę, zarówno swoją, jak i pupila. Regularne i częste mycie rąk w zupełności wystarczy

Natomiast, jeśli przebywamy w kwarantannie lub mamy podejrzenie, że jesteśmy zarażeni, najlepiej oddać zwierzę pod opiekę rodziny, która jest zdrowa i może się zająć naszym kotem lub psem.

Poszukaj pomocy w mediach społecznościowych

Jeśli nie mamy takiej możliwości, w mediach oraz na forach ogłasza się wiele osób, które oferują pomoc w wyprowadzaniu zwierząt i zajmowaniu się nimi w tak wyjątkowych okolicznościach. Są to np. grupy Widzialna Ręka, gdzie można zaoferować pomoc lub poporosić o nią. Z kolei członkowie grupy "Pies w koronie" oferują pomoc w wyprowadzaniu psa. 

Tymaczasem, dbajmy o siebie i zdrowie innych - jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu! 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz