Reklama

Miot kociąt porzucony pod schroniskiem. Kiedy wolontariusze widzą ich łapki, są wstrząśnięci

<p>Malutka Pretzel</p> cat-happy

Malutka Pretzel

© YouTube

Czy może być coś bardziej uroczego niż mały kotek? Niestety te bezbronne kuleczki nie każdego chwytają za serce. Wiele z nich jest porzucanych na ulicy czy podrzucanych do schroniska. Wśród nich są także zwierzątka od urodzenia niepełnosprawne, które na starcie zostały przekreślone. Okazuje się jednak, że potrafią walczyć, tak jak ta mała kotka!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 19.03.2020, 09:33, aktualizacja dnia 31.10.2021, 07:01

Pewnego dnia pod drzwi organizacji Kitten Rescue w Los Angeles podrzucony został miot dopiero co narodzonych kociąt. Maluchy wciąż miały pępowiny. Kocie noworodki, nawet gdy urodzą się zdrowe, pozbawione opieki matki często nie przeżywają nawet pod troskliwą opieką człowieka. Te kocięta natomiast nie były zdrowe…

Niechciane oseski

Okazało się, że trójka maluchów ma zdeformowane wszystkie cztery łapki. Wada genetyczna uniemożliwiająca kotkom normalne poruszanie się w przyszłości była z pewnością przyczyną porzucenia ich i oddzielenia od matki.

Cała trójka natychmiast trafiła pod fachową opiekę. Niestety, jeden z maluchów nie przeżył nocy. Drugi zmarł po 14 tygodniach na atak serca. Trzeci, ostatni kociak, a dokładniej koteczka o imieniu Pretzel, okazała się natomiast małą wojowniczką, która kurczowo trzyma się życia.

Mała wojowniczka

Wykrzywione nóżki nie są niestety jedynym problemem zdrowotnym, z którym musi borykać się Pretzel. Kotka ma szumy w sercu, nadmiernie wysunięty dolny łuk zębowy, nieprawidłowo rozwiniętą miednicę, brakuje jej kilku kości, a spośród pozostałych nie wszystkie rozwinęły się normalnie. I mimo tych wszystkich problemów cieszy się swym kocim życiem i chętnie spędza czas z innymi kotami, które trafiają pod opiekę Laury Hawthorne.

Laura przyznaje, że Pretzel nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest niepełnosprawna. Rozwinęła swoje własne sposoby poruszania się i docierania wszędzie, gdzie chce.

Koteczka znajduje dom

Laura Hawthorne uznała, że jej dom zapewne nie będzie dla Pretzel domem tymczasowym, tak jak dla innych kociąt, którymi się zajmowała. Nie spodziewała się, że ktoś zechce adoptować kotkę z tyloma problemami zdrowotnymi. A jednak stał się cud!

Gdy Michelle Harrison zobaczyła w internecie film pokazujący walkę Pretzel o życie, natychmiast zakochała się w kotce. 8-miesięczna Pretzel znalazła kochający dom! Początkowo nieśmiała, kotka szybko okazała się ogromną pieszczochą.

Jeśli Ty też chciałbyś pomóc jednemu z bezdomnych kociąt, zajrzyj do naszej rubryki adopcyjnej

Źródło: The Dodo