Reklama

Bezdomna, ciężarna suczka w ostatniej chwili znajduje ratunek od śmierci. Ale to nie koniec niespodzianek...

Ava - supermama 18 szczeniąt. dog-wow

Ashlee pojawiła się w życiu suczki dosłownie w ostatniej chwili.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 20.03.2020, 19:21, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Cudowna kobieta

Mieszkająca w Kansas City Ashlee Holland po raz pierwszy zaczęła przygarniać zwierzaki w maju 2017 roku, aby zająć myśli po śmierci ukochanego brata. Jej pierwszymi podopiecznymi były kocięta, bo uważała, że są łatwiejsze w pielęgnacji niż psy.

Jednak szybko to się zmieniło, gdyż już miesiąc później zadzwoniła do niej lokalna organizacja pomocowa, czy mogłaby przygarnąć ciężarną suczkę, której grozi eutanazja. To nie była łatwa decyzja: wciąż miała kocięta i nie była pewna, czy poradzi sobie z psem, w dodatku w ciąży. Coś jej jednak mówiło, że musi pomóc suczce.

I wtedy jej życie zmieniło się o 180 stopni

Przyniosła do domu bardzo wychudzonego i zaniedbanego psa, mix labradora i chow chow. Ashlee i Ava od razu przypadły sobie do gustu. Suczka szybko zaprzyjaźniła się również z resztą domowników.

Po dwóch tygodniach od zamieszkania w domu Ashlee i kociaków, Ava zaczęła rodzić.

18 małych niespodzianek

Ashlee nie wiedziała, że moment porodu wywróci jej życie do góry nogami. Kiedy średnia wielkość miotu dla psów to około 5-8 szczeniąt, Ava urodziła ich 18!!!

Co zrobić z taką solidną drużyną? Podczas gdy wiele osób poczułoby się przytłoczonych tak dużą ilością noworodków pod swoim dachem, Ashlee stanęła na wysokości zadania i pomogła Avie w opiece nad maluchami do momentu, aż te podrosły i były gotowe do adopcji.

Od przygody z Avą, Ashlee jeszcze wielokrotnie przyjmowała pod swój dach zwierzęta w potrzebie. Łącznie pod jej opieką było już ponad 114 zwierząt!

Jak dobrze, że są tacy ludzie na świecie.

Poród u psa - wszysco, co powinniście wiedzieć
Jeśli Ty też chcesz adoptować bezdomnego psa, zajrzyj do naszej rubryki adopcyjnej, gdzie znajdziesz ogłoszenia z całej Polski

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz