Reklama

Ten mieszkający w Gruzji piesek sam znalazł sobie ważną misję. Teraz kochają go wszystkie dzieci!

<p>Kupata ma przemiły pyszczek i r&oacute;wnie przyjazny charakter.</p> dog-happy

Kupata ma przemiły pyszczek i równie przyjazny charakter.

© https://www.youtube.com/watch?v=F5ZB6twMDs0

Dzieci są uczone prawidłowego przechodzenia przez jezdnię od najmłodszych lat. Nie zawsze jednak ulica jest dla nich bezpieczna, nawet jeśli rozglądają się uważnie przed przejściem dla pieszych. Jednak rodzice mieszkający w jednej z dzielnic gruzińskiego miasta Batumi mogą odetchnąć z ulgą – ich dzieci pilnowane są przez wyjątkowego strażnika!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Bezdomny pies, który kocha dzieci

Kupata był jednym z bezdomnych psów zamieszkujących ulice Batumi – na szczęście już w wieku czterech miesięcy trafił pod dom ludzi, którzy dali mu miękkie posłanie i codziennie miskę pełną jedzenia. Nona Zakareiszwili, która przygarnęła łaciatego psa, przyznaje, że Kupata od początku był niesamowicie przyjaznym zwierzakiem, ale szczególnie mocno kochał dzieci. Tak bardzo, że postanowił pilnować ich bezpieczeństwa.

Kupata zyskał sławę w mediach społecznościowych dzięki swej ogromnej trosce. Jak mówi Nona, „ile razy Kupata dostrzeże dzieci, zawsze biegnie ku nim i pomaga im przejść przez jezdnię lub czeka na nie w parku”.

Pies zawsze dba o to, żeby każdy kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Nie schodzi ze skrzyżowania, dopóki wszystkie dzieci bezpiecznie nie przejdą.

Kupata, czyli Kiełbaska

Przyjacielski pies dorobił się w Batumi różnych imion i sympatycznych przezwisk, ale tym, które do niego przylgnęło, jest „Kupata”. Po gruzińsku słowo to oznacza „kiełbasę”. Psa nazwał tak właściciel sklepu mięsnego, który chętnie dzieli się z nim smakowitymi kąskami. Jak sam mówi: „Nazywam go Kupata, ponieważ jest pulchniutki i zadbany!”.

Kupata jest uwielbiany przez swoją opiekunkę oraz lokalną społeczność. Odwdzięcza się za dobroć i kocha głaskanie. Dzięki swojemu złotemu sercu dorobił się także porządnej, ciepłej budy. Ufundowali mu ją oczarowani pracownicy miejscowego biura podróży.

Dzięki niemu mieszkańcy Batumi nie tylko mogą być spokojniejsi o swoje dzieci, zaczęli także troszczyć się o inne bezdomne zwierzęta. Kupata zaś okazuje miłość każdemu bez wyjątku. Jak wyznaje Nona: „Bezdomne zwierzęta są bardziej wdzięczne i lojalne niż wielu ludzi”…

Jeśli Ty też chcesz adoptować pieska takiego jak Kupata, koniecznie zajrzyj do ogłoszeń w naszej rubryce adopcyjnej

Źródło: Radio Free Europe
 

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz