Reklama

Ten mały chłopczyk robi wszystko, co w jego mocy, aby pocieszyć przestraszonego burzą golden retrievera!

Małe dziecko pociesza golden retrievera dog-wow © Twitter - Akkitwts

Empatia i okazywanie współczucia to umiejętności, które dzieci nabywają już na bardzo wczesnym etapie swojego rozwoju. Najlepszy tego przykład zaprezentował pewien malec, który czule pocieszał swojego czworonożnego przyjaciela w trudnych chwilach.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 24.03.2020, 20:29, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Filmik, który przedstawia małego chłopca pocieszającego przestraszonego burzą golden retrievera od razu podbił serca internautów.  

Nie jest tajemnicą, że psy bardzo boją się grzmotów, dlatego potrzeba wiele cierpliwości i miłości, aby je uspokoić. Wygląda na to, że ten mały chłopiec wie o tym najlepiej! 

Dziecko śpieszy na pomoc

Ten uroczy golden retriever ukrył się w pobliżu pralni. Skulony i przestraszony, piesek pozostawał bezradny na odgłosy grzmotów. Z pomocą przybył mały chłopiec, który robił wszystko, aby czworonóg się uspokoił. Malec przytulał zwierzę, głaskał, przykładał swoją głowę do głowy psa.

Przede wszystkim jednak, mówił do niego w swoim własnym przeuroczym języku. Tak jakby starał się wytłumaczyć swojemu pupilowi, że niedługo burza się skończy i wszystko będzie dobrze! 

Po odbyciu tej osobliwej “rozmowy”, golden retriever podniósł głowę do góry i wyglądał na znacznie spokojniejszego. Wiele wskazuje na to, że pogadanka przyniosła oczekiwane efekty

Uwaga: nigdy nie należy zostawiać dzieci samych z psem bez nadzoru dorosłych!

Jeśli chciałbyś adoptować czworonoga, koniecznie zajrzyj do naszej rubryki adopcyjnej z ogłoszeniami z całej Polski!

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz