Reklama

Widzi, że coś porusza się w ulicznym koszu. Kiedy odkrywa, co w nim jest, natychmiast rzuca się na ratunek!

Szczeniaki Hansel i Gretel dog-angry

W lutym tego roku pewien przechodzień dokonał bulwersującego odkrycia. .

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Bardzo smutne odkrycie

Mężczyzna zauważył, że coś się rusza w ulicznym koszu na śmieci. Kiedy tam zajrzał - odkrył dwa szczeniaki! Gdyby nie pomoc tego mężczyzny, zwierzęta nie miałyby szans na przeżycie.

Te dwa urocze szczeniaki zostały okrutnie porzucone przez swoich właścicieli, ponieważ mają liczne "niedoskonałości". Okazało się, że zwierzęta cierpią na liczne infekcje, a także mają napady padaczkowe

Na szczęście, ten wrażliwy na cierpienie zwierząt znalazca, nie pozostał obojętny na krzywdę tych bezbronnych maluchów i nie zwlekając ani chwili zabrał je do najbliższej kliniki weterynaryjnej. 

Szybka interwencja

Niestety, stan szczeniąt był krytyczny i nie napawał optymizmem. Hansel i Gretel (w polskiej wesji Jaś i Małgosia), takie imiona ratownicy nadali ocalałym pieskom, byli bliscy śmierci. Psy zmagały się z poważnym odwodnieniem i niedożywieniem. 

Ponadto, szczeniaki miały pozytywny wynik testu na parwowirozę. Ta choroba zakaźna poważnie wpływa na rozwój szczeniąt, szczególnie w sytuacji, gdy nie zostaną zaszczepione wystarczająco wcześnie.

Kosztowna opieka medyczna 

Następnym krokiem będzie poddanie szczeniąt badaniu MRI (tj. obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego) w celu ustalenia przyczyny napadów. Niestety, wszelkie badania i opieka medyczna nad szczeniętami są bardzo kosztowne, a zasoby kliniki są ograniczone.

Dlatego ratownicy wzywają do mobilizacji, jeśli nie finansowej, to przynajmniej do podzielenia się tą historią. Stowarzyszenie, które objęło swoją pomocą Hansela i Gretel, ponownie przypomina, aby szczepić i sterylizować swoje czworonogi!

Zespół medyczny jest jednak przekonany, że szczeniętom uda się odzyskać pełne zdrowie i mimo nieszczęśliwego startu, uda im się odnaleźć kochających i troskliwych opiekunów.

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz