Reklama

Owczarek niemiecki daje innym psom w parku lekcję savoir-vivre-u!

owczarek niemiecki i dalmatyńczyk dog-wow

To, że zwierzęta się komunikują, jest oczywiste. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, o czym tak namiętnie dyskutują psy w parku?

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 01.04.2020, 18:33, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Dzień jak co dzień

Na nagraniu widzimy zwykły dzień z życia kilku psów. Zwierzaki bawią się, biegają i rozrabiają w psim parku, podczas gdy ich opiekunowie plotkują i wymieniają się opiniami na temat polityki i nowych seriali... no, może ewentualnie najlepszej karmy. Wydawać by się mogło, że wszystko dzieje się tak jak zazwyczaj. Jeśli jednak przyjrzycie się bliżej, zauważycie, że psy też ze sobą rozmawiają.

Uznajmy, że głównym bohaterem jest Dante – piękny, młody dalmatyńczyk, który dopiero co poznaje zasady funkcjonowania w psim społeczeństwie. Chce się bawić, więc zaczepia inne czworonogi. Najpierw podbiega do Dale’a – mix akity i pitbulla. Nie jest to dobry wybór, suczka jest wyraźnie poirytowana zachowaniem dalmatyńczyka i pokazuje mu, gdzie jego miejsce. No cóż, nie każdy ma cierpliwość do dzieciaków.

Później widzimy Dantego w interakcji z Doogiem – sznaucerem, którego wszędzie pełno i widać, że stale przyciąga uwagę innych czworonogów. Wydawać by się mogło, że w końcu dalmatyńczyk znalazł kompana do zabawy aż do momentu, kiedy wszczyna bójkę. I wtedy na scenę wkracza...

... szef wszystkich psów.

Kiedy „zabawa” młodzieniaszków nabiera rozpędu, pojawia się niekwestionowany szef psiego parku – owczarek niemiecki (niestety nie znamy jego imienia). Postawny pies kończy bójkę i wyjaśnia Dantemu, że nie tędy droga do przyjaźni. Wszyscy się rozchodzą, ale owczarek nadal ma oko na dalmatyńczyka. Gdy Dante znów zaczyna rozrabiać, ten za nim biegnie, by przywrócić go do porządku.

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, o czym toczą się psie dyskusje?

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz