Reklama

Bubu: rottweiler o gołębim sercu, którego nikt nie chce

Rottweiler Bubu dog-serious © Facebook - Przychodnia Weterynaryjna Kościuszki w Toruniu

Pięcioletni Bubu, choć na pierwszy rzut może wzbudzać respekt, to jest kochanym pieskiem o łagodnym usposobieniu. Dlaczego nikt go nie chce?

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

“Bubu to wielka kula miłości o gołębim sercu” - tak mówią o rottweilerze jego opiekunowie ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Pies bardzo lubi kontakt z człowiekiem. Na spacerze nie potrafi przejść obok ludzi obojętnie, lgnie do nich i chce się przytulać.

“Takie psy wyjątkowo ciężko znoszą samotność, bo gdy jesteś stworzony do miłości, to potrzebujesz dać gdzieś jej upust” - mówią wolontariusze. 

Poznaj rasę rottweiler

Trudna adopcja

Niestety, z adopcją Bubu nie jest jednak łatwo. Mimo, że pies ma przyjazne usposobienie, to jest też potężny, masywny i silny. Dodatkowo Bubu ma problem zwyrodnieniowy ze stawem łokciowym

Dlatego tak ważne jest, aby rottweiler znalazł odpowiednią rodzinę, który zapewni mu wszystko, co najlepsze. Dobrze byłoby, gdyby piesek zamieszkał w domu z ogrodem albo w mieszkaniu na parterze bez schodów, ewentualnie w bloku z windą. Niestety, teraz ten młody pies swoje najlepsze lata spędza w schroniskowym boksie. 

Warto mieć na uwadze, że Bubu nie jest fanem kotów, za to w towarzystwie dzieci świetnie się odnajduje. “Nie da się go nie kochać, potwierdzi to każdy kto miał przyjemność go poznać. Kolejne miesiące w kojcu odbierają nadzieję jemu i nam na szczęśliwe zakończenie” - apelują pracownicy schroniska. 

Jeśli jesteście zainteresowani adopcją Bubu, skontaktujcie się ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu pod numerem telefonu 56 622 48 87. Nie zapomnijcie o podaniu numeru ewidencyjnego psa!

 

‼️KĄCIK ADOPCYJNY‼️ Tym pięknisiem zajmuje się u nas nasza Zoofizjoterapeutka Magdalena Kabała. Jest nim oczarowana jak...

Posted by Przychodnia Weterynaryjna Kościuszki w Toruniu on Saturday, March 28, 2020
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz