Reklama

Ten golden retriever dostarcza zakupy do domu w czasie kwarantanny (VIDEO)

Golden retriever.
dog-happy

W czasie pandemii powinniśmy nawzajem się wspierać i pomagać - zwłaszcza osobom starszym i tym, które przechodzą kwarantannę. Koncept solidarności doskonale zrozumiał pewien golden retriever, który podjął się pomocy sąsiadom.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Sunny, golden retriever mieszkający z Manitou Springs w Kolorado, został nauczony przez swoją opiekunkę, jak pomóc sąsiadowi w trudnej sytuacji.

Poznaj rasę: golden retriever

Solidarność międzygatunkowa

Schorowany mężczyzna, aby uniknąć zakażenia, musi odbywać kwarantannę domową. W związku z tym, unika kontaktu z ludźmi. No właśnie: z ludźmi. Nikt nie wspominał, że nie może spotykać się z czworonogami!

Ponieważ zwierzęta nie przenoszą na ludzi nowego koronawirusa, mogą z powodzeniem pomagać osobom w kwarantannie w dostarczaniu niezbędnych zakupów. Opiekunka Sunny’ego wyszkoliła więc swojego psa, by ten codziennie przechodził przez ogród aż pod drzwi sąsiada, skąd zabiera w pysku zostawioną przez niego listę zakupów.

Następnie Sunny przynosi listę swojej opiekunce, a ta robi wszystkie zakupy dla sąsiada. Następnie piesek znowu wraca do sąsiada już ze zrobionymi zakupami. Genialne!

Nie tylko spożywczak

Ale to nie wszystko. Oprócz zakupów spożywczych, Sunny zajmuje się również wywozem śmieci sąsiada. Mężczyzna zostawia przy drzwiach worek ze śmieciami, a pies niesie go do pojemników, przy okazji przynosząc codzienną pocztę.

Cóż za pokrzepiająca opowieść!

 

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz