Reklama

Owczarek niemiecki po zwolnieniu ze służby znajduje pracę życia!

Owczarek_niemiecki_przed_silnikie_samolotu dog-happy © Instagram/Brisbane Airport

18 – miesięczny owczarek niemiecki po zwolnieniu ze służby w policji odnajduje swoje powołanie. Ozzie znalazł pracę, w której w końcu się spełnia!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ozzie urodził się w 2018 roku i był przygotowywany do pracy w policji w Queensland w Australii. Przyszłość jawiła mu się w jasnych barwach. Niestety, tuż po treningach wylano go z roboty. 

Zbyt uprzejmy i słodki, by służyć w kryminalnej

Podczas szkolenia, trener oraz opiekun zauważyli, że szczeniak ma trudności z koncentracją uwagi – za bardzo interesuje się innymi i jest dla nich zbyt miły. Podczas gdy inne psy z dziką rozkoszą rzucały się by gryźć aktorów przebranych za złodziei, Ozzie próbował się z nimi bawić. 

Niestety mimo prób, nie dało się przekonać Ozziego, by był bardziej krytyczny względem ludzi, których wybiera na przyjaciół i trzeba go było usunąć z jednostki. Mimo tego, że był słodkim psiakiem i jego opiekun zdążył się już z nim związać, było jasne, że pies nie zatrzyma złodzieja. Przyszłość Ozziego stała się nagle niepewna. 

Nowa nadzieja 

Dość szybko po tym, jak podjęto decyzję o zwolnieniu psa ze służby, pojawiło się światełko w tunelu.  Na lotnisku Brisbane zauważono nagły przyrost ptaków migrujących. Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna  - ptak, który dostanie się w wirniki silnika może go całkowicie uszkodzić. To nie tylko ogromna strata finansowa, ale również niebezpieczeństwo dla pasażerów i obsługi. 

Lotnisko zgłosiło zapotrzebowanie na pracownika, który będzie odstraszał ptaki. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Brisbane Airport ✈️ (@brisbaneairport) on

Ozzie wydawał się idealnym kandydatem. Przyjazny dla ludzi i kochający zabawę owczarek całe dnie może teraz spędzać na zewnątrz i nadal jego praca jest bardzo potrzebna i pożyteczna. Jego opiekun, Jackson Ring uważa, że Ozzie jest wprost do niej stworzony. 
 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz