Reklama

Żegna się z ukochanym czworonogiem. Wtedy pozostałe psy robią coś, co wzrusza go do łez!

owczarek-belgijski-w-otoczeniu-braci dog-sad

Czworonogi nie tylko wyczuwają nasze emocje, ale bezbłędnie odczytują też emocje swojego rodzeństwa. Doświadczył tego pewien mężczyzna, który podzielił się swoją wzruszającą historią na popularnym portalu Reddit.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 17.04.2020, 12:42, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Towarzyski piesek

Wszystko zaczęło się w 2007 roku, gdy Rawtashk zaadoptował Josefa, owczarka belgijskiego, któremu zmienił imię na Sef. Mężczyzna przyjął go pod swój dach, aby pies dotrzymał towarzystwa innemu pupilowi (obecnie już nieżyjącemu).

Kiedy te dwa czworonogi się spotkały po raz pierwszy, zrodziła się między nimi przyjaźń od pierwszego wejrzenia

Szybko okazało się, że Sef jest jest bardzo radosnym i towarzyskim psem. On po prostu kochał ludzi. Zamiast zabaw w parku, wolał podbiegać do spacerowiczów, kłaść się obok nich i w tej pozycji czekać na głaskanie.

Sef podupada na zdrowiu

Niestety, w 2016 roku Sef zaczął podupadać na zdrowiu. Na początku Rawtashk myślał, że jego pupil tylko skręcił nogę, ale po wykonaniu licznych badań okazało się, że piesek ma raka

Z czasem pojawiły się inne problemy zdrowotne. Mężczyzna nie mógł już patrzeć na cierpienie swojego ukochanego czworonoga, dlatego wraz z lekarzem podjął trudną decyzję o jego uśpieniu. Chciał, aby miało to miejsce w domu. 

Wzruszające pożegnanie

Następnego ranka, Rawtashk zauważył, że jego zachowują się inaczej niż zwykle. Wydawało się, że rozumieją, że Sef umiera, dlatego spędzili poranek na pożegnaniu.

Czworonogi podeszły do swojego przyjaciela i pocałowały go, jakby zdawały sobie sprawę, że widzą się po raz ostatni. Kilka godzin później do domu przyjechał weterynarz i uśpił Sefa. Owczarek odszedł spokojnie, otoczony przez tych, których kochali. Jedne z psów, pogrążony w smutku, położył się obok Sefa. 

Mimo, że pies musiał zostać uśpiony, Rawtashk cieszy się, że Sef towarzyszył mu i jego pozostałym pupilom przez blisko 10 lat. Teraz owczarek spoczywa obok pierwszego psa mężczyzny, a ich pan z ulgą przyznaje, że teraz na zawsze będą dotrzymywać sobie towarzystwa!

Sami zobaczcie to wzruszające zdjęcie!

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz