Reklama

W tym mieszkaniu przypada jeden kot na metr kwadratowy!

Koty_w_małym_mieszkaniu cat-wow © Facebook.com/Tess Kalivoda Jurkovec

Jitka Kynčáková z Ostrawy w Czechach postanowiła pomóc tylu kotom, ilu zdoła. Otworzyła tymczasowy dom, w którym schronienie znajduje tak dużo zwierząt, że aż trudno w to uwierzyć! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Mieszkanie przy ulicy Sportowej w Ostrawie nie jest duże. Ot, 2 pokoje i zaledwie 45 metrów kwadratowych. Kiedy jednak jest taka potrzeba, schronienie znaleźć mogą tam nawet 44 koty! Nie mówiąc o tym, że na stałe mieszkają tam dwie osoby. 

Dom, dla kotów specjalnej troski

Jitka kocha wszystkie zwierzęta. Kiedy otworzyła swój dom dla zwierząt w potrzebie, nie spodziewała się, że będzie ich mieć aż tak wiele. Obecnie opiekuje się 8-mioma kotami, ale jej mieszkanie przystosowane jest do przyjęcia 14 zwierząt.

Zazwyczaj nie są to zwykłe koty, tylko takie, które ze względu na schorzenia, podeszły wiek, bądź niepełnosprawność, maja utrudnione znalezienie nowego domu. Niektóre, zostają z nią na stałe. 

Poza kotami, Jitka opiekuje się również królikami, a od czasu do czasu – jeśli koty pozwolą – również psami.

Jeden kot na metr kwadratowy

Choć z reguły Jitka ma od 8 do 14 kotów, zdarzają się momenty, kiedy potrzeby są znacznie większe. Tak było na przykład na święta Bożego Narodzenia, które są dla zwierząt szczególnie trudnym okresem ze względu na porzucanie przez wyjeżdżające na święta rodziny oraz tzw. „nietrafione prezenty”. 

Podczas ostatnich świąt, w domu Jitki i jej partnera przebywało aż 47 zwierząt! 44 koty i 3 psy. Dawało to dość zabawny przelicznik w postaci jednego kota na metr kwadratowy mieszkania. 

Gotowanie? Wykluczone!

Jak żyje się w domu, gdzie na metr przypada jeden kot? Jitka wspomina: „Gotowanie jest niemożliwe, Wszędzie jest sierść. Nie ma też sposobu na to, by przejść spokojnie do łazienki i na kogoś nie nadepnąć. Kiedy się budzisz, masz koty wszędzie – na głowie, na brzuchu, w nogach, wszędzie.  Mimo tego, było nam z nimi dobrze.” – wspomina opiekunka. 

„Miałam 15 kuwet, które czyściłam 4 razy dziennie. Kiedy nie sprzątałam kuwet, wychodziłam z psami i tak w kółko” – dodaje Jitka. Przyznać trzeba, że 44 koty w domu, to niełatwa praca, prawda? 

 

 

Jitka Kyncakova kočičí anděl 😻😽😇🙏❤️

Posted by Tess Kalivoda Jurkovec on Thursday, March 12, 2020

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz