Reklama

Przekazuje w Internecie nietypową prośbę swej chorej na koronawirus mamy. Rezultaty przechodzą wszelkie oczekiwania!

Bob Hayes i jego mama tuż przed wprowadzeniem kwarantanny cat-wow
© https://twitter.com/KBMM

Kiedy kochający syn zamieścił w internecie prośbę o zdjęcia kotów, które pocieszą jego mamę – staruszkę chorującą na COVID-19, z pewnością nie spodziewał się, że na jego apel zareaguje ponad 50 tys. osób!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 20.04.2020, 13:03, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:17

„Dzięki kotom się uśmiecha”

Niedawno na Twitterze ukazał się wpis Boba Hayesa, w którym mężczyzna prosi o pomoc w pocieszeniu jego chorej mamy – 96-letniej kobiety zarażonej koronawirusem. Staruszka została odizolowana w swym pokoju w domu opieki, a cały ośrodek znajduje się obecnie pod kwarantanną. Syn może oglądać matkę tylko przez okno do jej pokoju. Kobieta ma lekką gorączkę i kaszel.

Jak ulżyć samotności w chorobie? Bob poprosił internautów o podzielenie się zdjęciami kotów, ponieważ dzięki kotom na twarzy jego mamy potrafi momentalnie zagościć uśmiech. Mężczyzna napisał, że wydrukuje nadesłane zdjęcia i będzie przyklejał je do okna, aby staruszka miała zawsze miły koci widok.

Koty z całego świata odpowiadają na apel!

Bob nie spodziewał się, że wydrukowanie wszystkich nadesłanych zdjęć mogłoby być karkołomnym przedsięwzięciem… W ciągu dwóch tygodni na jego apel odpowiedziało ponad 50 tys. osób! Nadesłano fotografie kotów z całego świata – kociąt i seniorów, rasowych i dachowców, wszelkiej maści i długości futra. Wszystko, aby sprawić przyjemność kochającej koty staruszce.

Wśród kotów znalazła się nawet leciwa seniorka, 28-letnia kotka szylkretowa Tattie z kociego azylu w Montrealu.

Okazało się, że pomóc chcą także opiekunowie psów. Z braku kotów nadesłali urocze zdjęcia swoich psich przyjaciół. Bob nie kryje wzruszenia, a jego mama wydaje się być wniebowzięta!

Źródło: iHeartCats.com, https://twitter.com/bobehayes